ENEMEF: Noc Ekranizacji 4 kwietnia w Multikinie


ENEMEF: Noc Ekranizacji to wielka gratka dla prawdziwych kinomanów i fanów dobrej książki. Już 4 kwietnia w 26 kinach będzie można zobaczyć na wielkim ekranie cztery adaptacje bestsellerowych powieści, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy zdobywając niezliczone rzesze wiernych fanów na całym świecie.
Tej nocy nie zabraknie fascynującej fabuły, niezwykłych bohaterów i mrocznych tajemnic, a chwile grozy będą się przeplatały ze świeżym i lekkim humorem. Oto repertuar:

- premierowo wyczekiwana NIEZGODNA,

- zabawną AKADEMIĘ WAMPIRÓW,

- kultową GRĘ ENDERA,

- mroczne DARY ANIOŁÓW: MIASTO KOŚCI.

Filmy zostaną wyświetlone w takiej kolejności, jaka prezentowana jest powyżej.


Więcej informacji:  http://www.enemef.pl

 ENEMEF: Noc Ekranizacji odbędzie się 4 kwietnia (piątek) jednocześnie w 26 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano


Cennik biletów

- 23 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 23 zł każdy

- 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

- 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 31 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający
do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).


Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w środę 27 marca po 16:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.


***

Informacje o filmach:


Niezgodna (PREMIEROWO)

Divergent, USA 2014, 143'

reżyseria: Neil Burger

scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor

obsada: Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd

muzyka: Junkie XL


Veronica Roth podbiła świat powieścią "Niezgodna", ta pierwsza część trylogii porównywana jest do "Igrzysk śmierci".


Na ruinach Chicago wzniesiono metropolię, w której społeczeństwo obowiązuje selekcja. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Ten, kto, nie posiada żadnej
z kluczowych cech, będzie żyć na marginesie. Jeśli zaś ma więcej niż jedną z nich czeka go całkowita eliminacja. Rozwiązaniem, które wybiera Beatrice jest ucieczka do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie systemowi. Dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.


Film jest doskonale zrealizowany, fani książki nie będą zawiedzeni. Wielkim atutem produkcji są też główne role: Shailene Woodley i Theo Jamesa oraz krwisty epizod samej Kate Winslet.


Akademia wampirów

Vampire Academy, USA, Wielka Brytania 2014, 104'

reżyseria: Mark Waters

scenariusz: Daniel Waters

obsada: Zoey Dutch, Lucy Fry, Gabriel Byrne, Olga Kurylenko

muzyka: Rolfe Kent


"Akademia wampirów" to ekranizacja bestsellerowej książki Richelle Mead, zrealizowana przez producentów "Transformers".


Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się
w Akademii Wampirów. Uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi,
a buntownicza i żywiołowa Rose– Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Okazuje się, że
w Akademii grozi im niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku – Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna, czyli w szkolącym ją mentorze.


Ten film to portret życia nastolatków, który dzięki swej formie fascynuje i wciąga. Otwarte zakończenie, zapowiada intrygującą kontynuację.


Gra Endera

Ender's Game, USA 2013, 114'

scenariusz i reżyseria: Gavin Hood

obsada: Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Asa Butterfield

muzyka: Steve Jablonsky


Ekranizacja książki sci-fi cieszącej się ogromną popularnością również w Polsce. "Gra Endera" Orsona Scotta Carda to utwór kultowy dla miłośników gatunku.


Rok 2070, minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych. Cały świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin zwany Enderem zostaje wysłany do orbitalnej szkoły bojowej. Tam przechodzi trening mający przygotować go na zbliżające się starcie z kosmicznym wrogiem.


Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka i wyśmienita obsada: Harrison Ford i Ben Kinglsey oraz młodzi, obiecujący aktorzy Abigail Breslin i Asa Butterfiled.


Dary anioła: Miasto kości

The Mortal Instruments: City of Bones, USA, Niemcy 2013, 130'

scenariusz: Jessica Postigo

reżyseria: Harald Zwart

obsada: Lily Collins, Jamie CampbelL Bower, Jonathan Rhys Meyers

muzyka: Atli Orvarsson


Film został oparty na pierwszej części bestsellerowej serii dla młodzieży "Dary Anioła" autorstwa Cassandry Clare, która w Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.


Clary Fray jest z pozory zwykłą nastolatką, która mieszka w Nowym Jorku. Pewnego dnia odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych pół-aniołów, którzy od dawien dawna bronią naszego świata przed demonami. Po zniknięciu swej matki, Clary musi dołączyć do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem; miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów.


"Dary Anioła: Miasto kości" to mroczna, wciągająca historia z dynamiczną akcją.Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

- ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

- możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

- w związku z powtarzającymi się pytaniami, ze względu na prawa autorskie i brak licencji nie można w Polsce zagrać: Gwiezdnych Wojen, Terminatora, serii Batmana, Monty Pythona,

- specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 23 zł (o 10 zł niższej niż normalna) można kupić tylko
w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do Szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,

- filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

- pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

- kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.


Inne pytania:

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na www.enemef.pl.

 

 

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikin Złote Tarasy, Ursynów, Targówek i Wola. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując "Enemef" oraz wybrane kino. Czekamy dziś (2  kwietnia), wygrywa 20 zgłoszenie do każdego kina, jedna osoba może wysłać jedno zgłoszenie. Zwycięzcy otrzymają od nas odpowiedź. Powodzenia!

 
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--