9. PZU Półmaraton Warszawski – „Wiosna startuje w Warszawie”

    W niedzielę, 30 marca br. Warszawa stanie się rozbieganą, wysportowaną stolicą. O godzinie 10.00 wystartuje 9. PZU Półmaraton Warszawski, w którym pobiegnie kilkanaście tysięcy osób. Kibicować im będą warszawiacy zgromadzeni w 21 punktach na całej trasie biegu i przy ekranach komputerów, gdyż relację na żywo będzie można obejrzeć w Internecie.

    Hasłem tegorocznego biegu jest „Nie zatrzymuję się kiedy jestem zmęczony. Zatrzymuję się kiedy przekroczę linię mety”. Nie jest to łatwe zadanie, bo długość trasy wynosi 21,097 km.  W półmaratonie wystartują przedstawiciele 40 państw, w tym kilkoro niezwykle szybkich Kenijczyków i Etiopczyków. Rekord Półmaratonu Warszawskiego wynosi 1:01:18 i został ustanowiony w 2011 r. przez Kenijczyka Sammy’ego Kigen Korrir’a. Start odbędzie się w dwóch falach. Najpierw zaczną bieg zawodnicy z niebieskimi, czerwonymi i żółtymi numerami startowymi, a za nimi biegacze z numerami w kolorze zielonym. Wszystkie osoby, które ukończą bieg otrzymają medal, a najlepsi statuetki i nagrody. Limit czasowy na ukończenie półmaratonu wynosi 3,5 godziny. Trasa biegnie przez najpiękniejsze i historyczne miejsca Warszawy od Mostu Poniatowskiego przez m.in. Aleje Jerozolimskie, ul. Królewską, Krakowskie Przedmieście, ul. Miodowa, Bonifraterską, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, ul. Solec, Czerniakowską, Podchorążych, Łazienki Królewskie i Aleje Ujazdowskie.


 

Podczas imprezy będzie głośno i kolorowo. Muzycznych punktów kibicowania będzie tyle co kilometrów biegu - 21. Zespoły muzyczne, bębniarze, cheerleaderki i Dj-e wraz z kibicami postarają się o huczny doping. Na scenie przy starcie zespół Drumbastic będzie zagrzewał zawodników gorącymi rytmami. Pod Pałacem Prezydenckim zagra dla nich Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji. W tunelu, który zazwyczaj jest najszybciej przebieganym odcinkiem trasy, zaśpiewa chór Sound’n’Grace. W Łazienkach Królewski członkowie zespołu Akteon zagrają na 14 myśliwskich rogach. To tylko kilka przykładów atrakcji. W tym roku odbędzie się również konkurs na przebranie. Wygra go ten zawodnik, który wykaże się największą inwencją, przywdzieje najciekawszy kostium i oczywiście ukończy bieg. Będzie tez konkurs na zawodnika z największym dopingiem.Impreza zapowiada się interesująco. Jest to wielkie święto sportu. Propaguje kulturę fizyczną, aktywny i zdrowy tryb życia. Organizatorzy podkreślają, że bardzo ważne jest, żeby jak najwięcej osób spędzało aktywnie czas. Udział w 9. PZU Półmaratonie Warszawskim to dla zawodników wyzwanie i przygoda, dla warszawiaków wspólna zabawa. Bieg odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz i Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Więcej na www.pzupolmaratonwarszawski.com

Ewa Balana


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--