Szyfr Blackstone’a jest powieścią zaskakującą. Z pozoru błaha historia pięknej nauczycielki Mary Finch, wplątanej w szereg niewyjaśnionych zdarzeń, potrafi niesłychanie wciągnąć, dostarcza ponadto wysokiej klasy rozrywki i szczerze ekscytuje.

 Książka ta stanowi literacką kombinacje Targowiska próżności Thackeraya, twórczości Agaty Christie i elementów rodem z dumasowskiej powieści o trzech muszkieterach.

Czytelnik zostaje wciągnięty w wir zdarzeń, wraz z Mary Finch analizuje i odkrywa kolejne poziomy intrygi, aby wreszcie ujawnić zaskakujące fakty. Szpiegowska intryga splata się z żywym obrazem XVII wiecznej Anglii i wątkiem miłosnym. Nie wiadomo kto może okazać się przyjacielem, a kto wrogiem. Mnogość elementów zawartych w tej książce sprawia, że jest ona niczym kufer pełen skarbów – każdy może odnaleźć coś dla siebie.

Książka napisana jest z wdziękiem, narracja nie pozwala nam pozostać obojętnym na urok Mary Finch. Jej dociekliwy charakter zjednuje sobie przychylność czytelnika. Szyfr Blackstone’a czyta się z wypiekami na twarzy, a wyobraźnia podsyła coraz to nowe rozwiązania sprawy.

      Powieść zaskakuje rzetelnością w oddaniu klimatu i specyfiki historycznej XIX wiecznej Anglii, a także ścisłością użycia słownictwa prawniczego. Monumentalne dzieło tytułowego Blackstone - Commentaries on the Laws of England dostarcza materiału do złamania szyfru. Mary Finch pierwsza pozna tajemnicę i odkryje kto jest zdrajcą i szpiegiem na rzecz Francji. Gdzie jednak kryje się prawda i komu można zaufać?

     Szyfr Blackstone'a jest idealną książką dla fanów lekkiej i wartościowej literatury, która przenosi w czasie i utrzymuje w napięciu przez wiele godzin.

 

Ewa Ratyńska 

 


Kategoria: Recenzje książek | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--