ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia

Teatr Kamienica


Uroczysta Premiera Galowa spektaklu planowana jest na 22 marca 2014 r. – czyli V urodziny Teatru Kamienica ale już ze w lutym będą grane spektakle przedpremierowe!

 


Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (tytuł oryginału: „Cash On Delivery”). Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

Okazuje się, że błyskotliwość głównego bohatera, spolegliwość i oddanie jego przyjaciół oraz stworzenie kilku fikcyjnych postaci pozwolą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków.

Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodują lawinę zabawnych zdarzeń, od których, zdawałoby się, nie ma odwrotu… I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony!

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” to fantastyczna komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego na scenie wystąpi dziesięciu aktorów, m.in.: Katarzyna Pakosińska, Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Sambor Czarnota.

Autor:                            Michael Cooney
Tytuł Oryginalny:           „
CASH ON DELIVERY” „Z rączki do rączki
Przekład:                        Elżbieta Woźniak
Reżyseria i scenografia:    Emilian Kamiński
Asystent reżysera:           Dorota Kamińska
Kostiumy:                      Caterina, VMI

 Obsada:

Dorota Kamińska, Katarzyna Pakosińska / Ewa Lorska, Laura Raab, Krystyna Tkacz, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna / Janusz Zadura, Emilian Kamiński, Paweł Tucholski

 Aranżacja utworu finałowego:       Marta Grzywacz
Współpraca plastyczna:                  Irina Kaharava
Współpraca literacka:                    Andrzej Leśniewski
Współprodukcja:                          Katarzyna Sucharda
Zdjęcia:                                       Rafał Latoszek

 

 


TEKST: K.S. Na podstawie materiałów prasowych Teatru Kamienica

FOTO: materiały prasowe Teatru Kamienica [FB]


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--