Drodzy! Mamy dla Was wejściówki na koncert KNŻ!

Na maile (ewa@kulturalnie.waw.pl) z imieniem, nazwiskiem oraz odpowiedzią na pytanie: Kto jechał do Moskwy? czekamy do 16.00 (6 lutego 2014).  Zwycięzców wylosujemy i powiadomimy mailowo o wygranej. Powodzenia!

 KNŻ

7 lutego 2014

Klub StodołaSUPPORT:
Trickster
Buldog

 


Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1991 roku w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę Na żywo, ale w studio.

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta Porozumienie ponad podziałami. W 1998 roku zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi a jego kawałek znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej

W 1999 roku grupa wydała trzeci album: Las Maquinas de la Muerte. W połowie 2000 roku zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt.: Występ.

W 2004 roku zespół przerwał działalność, a ostatni koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim.

Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Klubie "Od Nowa". Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich).

Pod koniec listopada 2011 ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana „Bar La Curva / Plamy na słońcu”.  Obecnie osiągnęła już status platynowej płyty. KNŻ wystąpi na scenie warszawskiego Klubu Stodoła 7 lutego 2014.

 

Bilety w cenie:

Miejsca stojące: 55 pln - przedsprzedaż oraz 62 pln w dniu koncertu

Miejsce na balkonie: 75 pln - przedsprzedaż oraz 82 pln w dniu koncertu

 

do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa, ul. Batorego 10, kasa Klubu Stodoła).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--