"Oczami Kobiet" w Kinie Luna

To już kolejne spotkanie organizowane wraz z Kongresem Kobiet, w styczniu odbędą się dwa pod hasłem: "Kobiety i religia". Pierwsze z nich już w najbliższy piątek 10 stycznia o godzinie 18:30. Wyświetlimy film z roku 2010 "Jej droga" w reżyserii Jasmili Zbanic, zrealizowany w koprodukcji kilku krajów: Bośni i Hercegowiny, Austrii, Chorwacji i Niemiec.

Bohaterami filmu jest para mieszkająca w Sarajewie: Luna i Amar, poznajemy ich w trudnej chwili, kiedy przechodzą kryzys. Amar stracił pracę z powodu nadużywania alkoholu. Luna jest załamana i traci nadzieję na spełnienie swojego marzenia o posiadaniu dziecka. Jej obawy rosną, kiedy Amar otrzymuje dobrze płatną pracę daleko od miejsca zamieszkania. Amar pracuje w konserwatywnej wspólnocie wahabitów i dopiero po upływie czasu Luna ma możliwość odwiedzenia własnego męża. Nie poznaje zachowań swojego męża, który początkowo nie chce wrócić do rodzinnego domu i przekonuje żonę, że we wspólnocie zdołał się wyciszyć i skończył z nadużywaniem alkoholu. Kiedy Amar wreszcie powraca do domu, kontakty między małżonkami stają się coraz bardziej chłodne.

O wpływie jaki na związek z drugim człowiekiem ma fanatyczna wiara i bezrefleksyjne oddanie religii, o czym opowiada film, będzie można porozmawiać po seansie z Haliną Radacz diakonką kościoła luterańskiego, żoną pastora.

 

Kolejne spotkanie 24.01. przypomnimy film Barbary Sass "W imieniu diabła".

 

Godzina 18:30, bilety 15zł i 10zł z Kartą Lunatyka.

 

 

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując tytuł filmu. Czekamy dziś (10 stycznia) od 00.30 do 10.00, zwycięzcy/czynie otrzymają wiadomość przez południem. Powodzenia!

 


www.kinoluna.pl

 
Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--