KALENDARZ  BUSINESSWOMAN & LIFE  2014


Teatr Kamienica

15 grudnia 2013 r.


W Teatrze Kamienica odbyła się licytacja limitowanych kalendarzy, z której całkowity dochód przeznaczony był na potrzeby fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” i kliniki „Budzik”.


 


Jako modelki, na zdjęciach, przy kolejnych miesiącach kalendarza, wystąpiły panie reprezentujące świat show-bizesu oraz biznesu:

Ilona Felicjańska, Anna Kulec-Karampotis, Laura Łącz, Regina Koenig, Sylwia Gruchała, Izabela Lenartowicz, Joanna Jabłczyńska, Katarzyna Gromada, Grażyna Wolszczak, Barbara Przetakiewicz, Iwona Guzowska, Karolina Siudyła, Ewa Krajewska, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Ewa Błaszczyk, Małgorzata Rosołowska-Pomorska, Majka Jeżowska, Anna Majsterek, Małgorzata Ostrowska, Agnieszka Czarnecka-Wiącek, Anna Korcz, Lolita Brzozowska-Roman, Sylwia Gliwa, Ewa Misiak, Elżbieta Jeznach, Anna Sobkowiak, Aneta Murakowska.

Całkowity dochód z licytacji poszczególnych, powiększonych plansz kalendarza został przekazany fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Patronat honorowy nad Kalendarzem Businesswoman & Life 2014 i galą charytatywną objęli: Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, Hildegard  Braukmann Kosmetik oraz Teatr Kamienica.

Podczas gali odbyły się: pokaz mody marki Olsen; koncert Małgorzaty Ostrowskiej oraz koncert zespołu „Insignia”.

Galę prowadził Bartłomiej Latawski, a licytację Paweł Burczyk.


Cały wieczór prowokuje do dwóch, całkowicie przeciwstawnych spostrzeżeń:

Pierwsze – pozytywne i bezapelacyjnie najważniejsze – fantastyczna idea, którą od kilku tragicznych dla siebie lat promuje i REALIZUJE Ewa Błaszczyk. Idea, która już przynosi cudowne rezultaty – w stosunkowo krótkim czasie, czworo dzieci (a właśnie ze sceny p. Ewa przekazała pozytywną informację, o rokowaniach dotyczących piątego dziecka) – wybudziło się, tzn. dostało szansę powrotu do świata żywych. Jak doskonale wiadomo z praktyki, gdyby nie Klinika „Budzik”, te dzieciaki nie miałyby na to szans i pozostawałyby (tak jak córka p. Ewy) w zawieszeniu, we śnie, przez kolejne tygodnie, miesiące, lata.

Drugie – negatywne - ten wieczór pokazał z przerażającą ostrością, z jakimi trudnościami musi się mierzyć i jak ogromną pracę wykonuje p. Ewa i ludzie jej życzliwi i wspierający ją. Głównym punktem tego wieczoru miała być i była licytacja zdjęć z kalendarza, a cały dochód przeznaczony miał być (i został), na potrzeby fundacji „Akogo?” i kliniki „BUDZIK”. W tym celu w Teatrze Kamienica stawiło się z rodzinami bardzo liczne grono tzw. biznesmenów.

Jednak gdy doszło do licytacji powiało smutą, chłodem i absurdem. Właściwie tylko i wyłącznie dzięki Pawłowi Burczykowi, który dokonywał cudów na scenie, nie doszło do totalnej klapy. To był ONE MAN SHOW Pawła Burczyka! A przecież tego wieczoru, publiczność została zaproszona głównie w celu wzięcia udziału w licytacji i wsparcia cudownej, fantastycznej idei ratującej życie najmłodszym. Jednak dopiero przy ostatnich czterech fotografiach można mówić o licytacji! Wcześniej była to samotna walka pana Pawła  z całkowicie obojętnym, kompletnie nie zainteresowanym wsparciem śpiących dzieciaków, tłumem głodnych, myślących o cateringu, drobnych przedsiębiorców. Oczywiście nie dotyczyło to wszystkich obecnych na widowni, jednak przez 2/3 czasu licytacji zapowiadało się na bardzo mizerny wynik. I to pomimo fantastycznego talentu prowadzącego, który – paradoksalnie - wniósł chyba największy wkład finansowy tego wieczoru, nie odpuszczając nawet, w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach i wręcz wydzierając bardzo niechętnym „uczestnikom licytacji” nie oszałamiające w stosunku do celu, kwoty!

Należy mieć tylko nadzieję, że te trudności w zdobywaniu sprzymierzeńców do realizacji tak wspaniałej idei, których byliśmy świadkami w ostatnią niedzielę, nie są standardem z jakim spotyka się p. Ewa Błaszczyk na co dzień. Jednak po tym co widzieliśmy,  trudno być optymistą i tym większy szacunek dla Ewy Błaszczyk i pochwała dla wszystkich wspierających ją.

PS: W czasie licytacji uzyskano kwotę około 36 tys. zł.


Tekst: Krzysztof Stopczyk

FOTO: materiały prasowe Teatru Kamienica

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--