Fuka Lata // Schwarz Dont Crack // BLACK BEAR FILMFEST OPENING PARTY

 


6 grudnia o godz. 19:30 w KINOTECE odbędzie się otwarcie Festiwalu Filmowego BLACK BEAR FILMFEST. Po obejrzeniu filmów "Śmierć Cienia" i "W Imię Syna" zapraszamy na imprezę otwierającą festiwal! Zachowajcie bilety z kina - z nimi wejdziecie na imprezę za free!

☛ Fuka Lata

FUKA LATA (aka The Last Kiss) to surowa, taneczna elektronika. Duet nie używa komputerów ani sampli. Proste, motoryczne bity, potężna ściana syntetycznych dźwięków z intensywnym wokalem. Ich muzyka mieści się w nurcie alternatywnej, nowoczesnej elektroniki, nie pozbawionej znamion mroku, obok takich zespołów jak Crystal Castles, Trust czy Austra .
Dla duetu, ten koncert to okazja na pożegnanie się z miastem w którym wszystko się zaczęło. Ostatni koncert w Warszawie przed wyjazdem do Berlina, światowej stolicy muzyki elektronicznej.
Po wydaniu singla ‘’Velvet Daze’’ historia zespołu zaczęła się niejako na nowo. Przy wsparciu fanów i blogerów singiel zawędrował do ogólnopolskich rozgłośni radiowych, przedstawiając szerokiej publiczności dotychczas ukrytą w undergroundzie Fuka Lata.
Lee zanim zaczęła pisać swoje teksty i muzykę była aktorką teatralą, jednak to muzyka była zawsze jej największą pasją, Mito był dj'em techno ale nie chciał grać czyjejś muzyki tylko swoją. Budowanie własnego, muzycznego świata stało się ich marzeniem .
Utwory Fuka lata to połączenie poetyckich tekstów i bezkompromisowej muzyki czerpiącej pełnymi garściami z takich gatunków jak techno, noise, synth-pop, cold wave. Co w efekcie daje melodyjne kompozycje które już nie raz pobudziły do tanecznego szaleństwa zblazowaną miejską publiczność.

W ciągu ostatnich dwóch lat zostali docenieni przez organizatorów najważniejszych festiwali w kraju i zagranicą grając u boku największych gwiazd współczesnego alternatywnego świata min.:
PRIMAVERA SOUND BARCELONA (ESP), POP MONTREAL (CA), OPENER (PL) DON’T PANIC 2012, MOON RIDE (SK), OFF FESTIVAL (PL) i in.
Duet otrzymał również prestiżowe zaproszenie na CMJ MUSIC MARATHON 2013 odbywający się w New York'u.


LIVE :
http://www.youtube.com/watch?v=xxca4vIk48Y

CYTATY PRASOWE :

‘’…Lee i Mito fundują nam iście narkotycznego tripa….’
// Exclusiv //

„…Fuka Lata from Warsaw have developed their sound via
cosmic delineations aided by Lee’s dreamy vocals. …. ‘’
// Electronicbeats.net //

‘’ …. jak ze snu wyłonili się i zagrali swój set! ….... Bardzo to było intrygujące, w całości i w szczegółach!’

// Trójka - Polskie Radio - Agnieszka Szydłowska //www.fukalata.com
www.facebook.com/FukaLata.FukaLata
https://soundcloud.com/kondicodreams

☛ Schwarz Dont Crack

Berliński duet wykonujący mieszankę minimalistycznej muzyki R’n’B oraz oldskulowego hip-hopu mającego swe źródła w Nowym Jorku, skąd pochodzi wokalista zespołu. Mimo, że grają razem od roku artyści zdążyli już zdobyć wielu fanów, dzięki emocjonalnym tekstom, głębokim basom i najntisowym automatom perkusyjnym. Występowali jako support na koncertach brytyjskiej gwiazdy pop Jessie Ware, a od niedawna działają pod skrzydłami legendarnego labelu Kitsune.

https://soundcloud.com/schwarz-dont-crack
http://www.youtube.com/watch?v=o4Wcb8X0Rrs

☛ Po koncertach oczywiście tańczymy. Zagra DJ SHAHAF THALER - Izraelczyk mieszkający w Berlinie, poruszający się w muzycznych okolicach Nu Disco i Deep House.

https://soundcloud.com/shahaf-thaler/sets

☛ Black Bear Film Festival

W ciągu 7 festiwalowych dni (6. - 12. grudnia) w KINOTECE, oprócz horrorów w każdej odmianie, wypełnią komedie w stylu "teenie slasher", wariacje na temat zombie i krwawe filmy z gatunku "splatter". W programie znajdzie się również miejsce dla science fiction, filmów typu noir, gangsterskich i czarnych komedii. Strona internetowa: www.bbff.pl

☛ Wstęp: 20 PLN / FREE z biletem z otwarcia festiwalu o 19:30 w Kinotece

☛ Patronaty medialne:

Fu.k you, Hipsters
Music is
PORCYS
Aktivist

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując nazwę zespołu, który wystąpi w Kulturalnej. Czekamy dziś (5 grudnia) od 10.00 do 11.00, zwycięzcy otrzymają odpowiedź przed 12.00. Powodzenia!

 Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--