Ewa Gawlikowska-Wolff / Elżbieta Chowaniec

GRY EKSTREMALNE

 

Nie lubię cytryny w plasterku do herbaty, ani wody gazowanej jako dolewki do chłodzenia napoju. Rozbijam jajko zawsze od węższej strony, a jak chcę zjeść delicję, to najpierw obgryzam dookoła galaretkę. Moja metoda na raka? Wylizywanie ucha przez psa. Albo opcja, że guza wysmarkam, a obrzęk wysikam, ale jestem dopiero w fazie patentowania tego pomysłu.

Ewa Gawlikowska-Wolff

(1983 – 2012)

 

Spektakl non-fiction oparty na historii zmarłej na glejaka mózgu młodej dziewczyny. Kiedy u Ewy zdiagnozowano nowotwór, postanowiła opowiedzieć o swojej chorobie, bólu i nadziei. Chciała, żeby jej rak był po coś. Ewa Gawlikowska-Wolff jako studentka Szkoły Dramatu napisała pierwszą część „Gier ekstremalnych”. Umarła w lipcu 2012 roku. Po jej śmierci sztukę dokończyła dramatopisarka Elżbieta Chowaniec. Powstała opowieść o tym, jak ekstremalna sytuacja weryfikuje marzenia, plany, relacje z bliskimi.


 

reżyseria Joanna Grabowiecka

scenografia, kostiumy Zuzanna Srebrna

muzyka i dźwięk Agnieszka Lucya (śpiew) i Tomasz Kurowski

reżyseria świateł Andrzej Król

wizualizacje Katarzyna Szarek

 

Obsada:

Anna Gorajska, Rafał Fudalej, Robert T. Majewski, Kamil Siegmund, Elżbieta Kijowska ,Henryk Niebudek, Zuzanna Grabowska, Maciej Wyczański, Pani Zofia - Małgorzata Niemirska, Janusz R. Nowicki

 

KONTAKT:

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Bilety na wszystkie spektakle Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy są dostępne w trzech Kasach Teatru

 

Scena im. G. Holoubka

PKiN, pl. Defilad 1

tel. 22 656 68 44

kasa@teatrdramatyczny.pl

 

Scena Na Woli im. T. Łomnickiego

u. Kasprzaka 22

tel. 22 632 24 78

tel. kom. 663 741 122

kasa@teatrdramatyczny.pl

 

Scena Przodownik

Ul. Olesińska 21

tel. kom. 663 741 903

kasa@teatrdramatyczny.pl

 

Bilety dostępne także on-line na www.ebilet.pl

www.teatrdramatyczny.pl

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na spektakl 6 listopada o 19.00, Scena na Woli im. T. Łomnickiego. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując tytuł przedstawienia. Czekamy dziś (6 listopada) od 9.30 do 11.30, zwycięzcy otrzymają powiadomienie przed 12.00. Powodzenia!

 

 

 

 Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--