The Young Gods przyjeżdżają do Polski na dwa koncerty - w Gdańsku i Warszawie.

 

Szwajcarski zespół uważany jest za legendę industrialu, jednak obok ciężkiego maszynowego grania ich muzyka łączy w sobie wiele kontekstów i gatunków. Grupa powstała w 1985 roku z inicjatywy Franza Treichlera, a wkrótce dołączyli do niego Cesare Pizzi i Frank Bagnoud. Dwa lata później został wydany ich debiutancki album The Young Gods, zyskując sobie przychylność głównie w Wielkiej Brytanii, jednak prawdziwym sukcesem okazał się dopiero czwarty krążek grupy - T.V. Sky. Przez wiele lat działalności The Young Gods korzystali w swojej twórczości z wielu elementów. Muzycy zawsze kojarzeni z industrialem sporo czerpali z elektroniki, rocka, muzyki klasycznej i ambientu. Ta mieszanka okazała się być bardzo wpływowa, do inspiracji twórczością grupy przyznawali się między innymi David Bowie, brazylijska Sepultura czy Mike Patton z Faith No More. 

 

Ostatnia płyta zespołu - Everybody Knows - została wydana w 2010 roku, ale utworów z niej nie usłyszymy raczej na koncertach w Polsce. Zespół zaprosił do wspólnych występów byłego członka składu Cesare Pizzi’ego, z którym powstały dwa pierwsze albumy The Young Gods i L'Eau Rouge i to właśnie one będą podstawą obu występów.

 

Koncerty The Young Gods:

23.11 Gdańsk, B90

24.11 Warszawa, Basen

 

Źródło: http://tixar.pl/


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Tixar.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  Internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
B90 basen gdańsk koncert The Young Gods Warszawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--