Nie zapomnij mnie

Forget Me Not (Vergiss mein nicht)

reż. David Sieveking, Niemcy 2013, 91 min


Zwycięzca 10. edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Reżyser David Sieveking, znany polskim widzom z filmu "David chce odlecieć", w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje tym razem swoją matkę, która – jak miliony ludzi w Europie – zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie, w którym żyje.

 PREMIERA - 25 PAŹDZIERNIKA 2013


Zapraszamy na premierę filmu i książki "Nie zapomnij mnie" z udziałem reżysera i autora książki David Sieveking. Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela.

Film "Nie zapomnij mnie" jest zwycięzcą 10. edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL


O filmie:

Rodzice Davida byli w latach 60. XX wieku aktywnymi członkami ruchów studenckich i żyli w tzw. „otwartym związku”. Teraz ich wzajemna relacja jest poddana testowi, ale dzieje się to w dramatycznych okolicznościach. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do wiwisekcji stosunków, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień, a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale paradoksalnie zbliża ono członków rodziny na nowo i zmusza do głębokiej refleksji nad życiem, jakie wszyscy prowadzili dotychczas.
Sieveking w sposób niezwykle szczery pokazuje w tym filmie własną kronikę rodzinną, ale robi to nie tylko z ironią i szczerością, lecz przede wszystkim nieudawaną miłością. Dzięki temu tworzy obraz, w którego centrum uwagi znajduje się nie tyle choroba, lecz człowiek zapadający na nią wbrew własnej woli.

Wybrane festiwale i nagrody:

2013 – Nagroda Millennium PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL
2013 – Nagroda Jury Docaviv, Tel Awiw
2013 – Nagroda Jury FF Szanghaj
2013 – nominacja do Nagrody Magnolia Doc/Fest Sheffield
2013 – nominacja do Nagrody German Film dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego
2013 – nominacja do Nagrody dla Najlepszego Niemieckiego Filmu Dokumentalnego
2013 – MFF Rotterdam
2013 – Docpoint Helsinki i Docpoint Tallin
2013 – Festiwal Dokumentalny Saloniki
2013 – MFF São Paolo
2013 – FF Vancouver
2013 – Specjalna Nagroda Jury Documenta, Madryt
2012 – (premiera światowa) Nagroda Krytyków dla Najlepszego Filmu MFF Locarno
2012 – Nagroda Goethe-Institut DOK Leipzig
2012 - Heska Nagroda Filmowa dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego
2012 – FF Zurych
2012 – MFF Rejkiawik
2012 – Kasseler Dokfest
2012 – MFF Braunschweig
2012 – RIDM, Montreal International Documentary Festival

Filmowi towarzyszy książka Davida Sievekinga "Nie zapomnij mnie", wydana nakładem wydawnictwa Drzewo Babel. Więcej na www.drzewobabel.pl.


KONKURS! Wygraj podwójne zaproszenie na premierę z udziałem reżysera Davida Sievekinga 24.10 o 20.00 w Kinotece. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując tytuł filmu. Czekamy dziś (23 października) od 21.00 do 22.00, zwycięzca dostanie odpowiedź przed 23.00. Powodzenia!:)


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--