Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklem "Oczami Kobiet" w kinie Luna, w piątek 25 października o godzinie 19:00. Tym razem pokażemy wyjątkowy film Pawła Pawlikowskiego "IDĘ".

 

Obraz entuzjastycznie przyjmowany przez krytykę i publiczność, nagrodzony już na trzech festiwalach głównymi nagrodami: "Złotymi Lwami" na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni, główną nagrodą na Londyńskim Festiwalu Filmowym i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego (te dwie ostatnie nagrody w miniony weekend). W uzasadnieniu głównej nagrody Warszawskiego Festiwalu podkreślano: "spójność scenariusza, reżyserii, zdjęć, gry aktorskiej i muzyki w wyniku czego powstał piękny i delikatny film, portretujący polskie powojenne społeczeństwo lat 60., zmagające się z własnymi demonami". W "Idzie" rewelacyjną kreację stworzyła Agata Kulesza, której partneruje debiutująca na ekranie Agata Trzebuchowska, obok której wystąpił również Dawid Ogrodnik ("Jesteś Bogiem", "Chce się żyć").  

Bohaterką jest Anna, sierota od dawna wychowywana w klasztorze. Zanim dziewczyna przyjmie śluby i zostanie zakonnicą spotyka Wandę, która mówi Annie, że jest Żydówką. Obie kobiety rozpoczynają podróż nie tylko by odkryć tragiczną historię rodziny... Seans poprzedzony wprowadzeniem filmoznawcy Andrzeja Kaweckiego i losowaniem nagród, ceny biletów: 15zł i 10zł (z Kartą Lunatyka).

 

 

 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten pokaz! Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.wa.wpl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując tytuł filmu. Czekamy dziś (24 października) od 16.00 do 20.00, zwycięzca otrzyma odpowiedź przed 20.30. Powodzenia!:)Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Ida kino luna Oczami kobietredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--