Duńska artystka przyjedzie do Polski z utworami ze świeżej płyty Wish Bone. Koncert odbędzie się w warszawskim Basenie.

Oh Land, a właściwie Nanna Øland Fabricius, swoją muzyczną wrażliwość zawdzięcza rodzicom, którzy działali w tej dziedzinie oraz szkole baletowej, do której uczęszczała. Gdy przytrafiła jej się poważna kontuzja, Oh Land musiała jednak zrezygnować z tańca. Wtedy właśnie podjęła decyzję, aby występować na scenie w roli wokalistki.

Pierwszy album artystki ukazał się w 2008 roku - najpierw w Danii, potem w Stanach, gdzie Nanna postanowiła się przeprowadzić. Większa popularność przyszła z płytą Oh Land i singlem Sun of a Gun, który zrobił furorę w amerykańskich programach telewizyjnych.

Twórczość Oh Land można ostrożnie umieścić po stronie popu. Dzięki swojej muzycznej świadomości artystka buduje jednak bardzo wysmakowane i bogate aranżacyjnie utwory, co sprawia, że jej muzyka nie poddaje się łatwej kategoryzacji. W swoich piosenkach Oh Land sprawnie przepływa między subtelnością, melancholią i tanecznym bitem. 

Dunka pod koniec września wydał swój trzeci, bardzo dobrze przyjęty przez krytykę album - Wish Bone. Utwory z tego właśnie krążka usłyszymy na nadchodzącym koncercie w Basenie. 

 

Koncert Oh Land:

20.11, Warszawa, Basen

 

Źródło: http://tixar.pl/


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Tixar.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  Internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
basen koncert Oh Land Warszawa zapowiedźredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--