Po raz pierwszy w historii. Turniej „Bitwa Roku” w warszawskiej Arkadii.

Czy wiesz, co to toprock, power moves, freeze, drop czy footwork?

Na pewno. Żadnemu mieszczuchowi nie jest obcy taniec ulicy. Ale czy każdy mieszkaniec wielkomiejskiej Warszawy miał okazję przyjrzeć się zasadom panującym w tanecznych bitwach? Czy oglądał na żywo popisy najlepszych  B-Boy’ów?

 

Dzięki premierze filmu „Bitwa Roku” będzie ku temu okazja. „Bitwa Roku” to amerykański film taneczny, oparty na dokumencie Bensona Lee. Pokazuje on międzynarodowy konkurs B-Boying’u Battle of the Year.  Aby dostać się do tego konkursu, grupy najpierw rywalizują ze sobą w regionalnych eliminacjach na całym świecie. W historii tych zmagań znaleźć można również Polaków. Finał w 2012 roku miał miejsce we Francji. Tam też udają się bohaterowie filmu „Bitwa Roku”, aby walczyć o spełnienie marzeń. Zdobyć tytuł Mistrza Świata w turnieju tańca ulicznego. W produkcji tej obok takich gwiazd, jak Josh Holloway, którego polscy widzowie znają z serialu „Lost” czy Chris Brown zobaczymy także Weronikę Rosati. 

 

Z okazji premiery filmu chcemy, aby każdy mógł poczuć ducha tanecznych bitew.    

Zapraszamy w niedzielę 13 października 

do warszawskiej ARKADII  (al. Jana Pawła II 82), 

gdzie o godz. 15.00 nastąpi inauguracja polskiego turnieju breakdance „Bitwa Roku”. 

Arkadia zamieni się w swoiste pole walki B-Boys i B-Girls. Grupy taneczne zmierzą się w pojedynkach. Staną naprzeciw siebie i zrobią wszystko aby nawzajem „pokonać się” w wykonywanych ruchach. W konfrontacji dadzą istny pokaz tanecznej mowy ciała. Ich energetyczność i emocjonalność porwie wszystkich. 

Na oczach widzów stoczy się także bitwa wśród najmłodszych. W odsłonie Kids Battle będziemy mieć okazję przyjrzeć się zmaganiom dzieci do 13 roku życia. 

Najlepsi z najlepszych walczyć będą o tytuł zwycięzcy „Bitwy Roku” oraz o nagrodę specjalną. O wyborze najlepszego zdecydują autorytety polskiego breakingu: Bboy BartaZZ, Bboy Thomaz, Bboy Mefo.

Na polu starć nie może zabraknąć jednego z najlepszych w Polsce beatboxerów. W przerwach między potyczkami swoje umiejętności zaprezentuje PEJOT. Widzowie dostaną dawkę beatboxu na najwyższym poziomie.

Niewątpliwie wszyscy którzy pojawią się 13 października na placu bitwy w Arkadii zapamiętają akrobatyczno-teatralny charakter starć, dynamikę kroków, gestykulacji oraz gibkość tancerzy. 

A powtórnie mogą przeżyć te emocje już 25 października w kinie.

„Bitwa roku”, reż. Benson Lee, dystrybucja UIP/ Sony PicturesKULTURALNIE.WAW.PL MA DLA WAS PODWÓJNE ZAPROSZENIA
Mamy dla Was podwójne zaproszenia na pokaz filmu "Bitwa Roku" w Arkadii do wykorzystania 28-31 października.


Żeby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie na adres: sylwia@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpisując "konkurs - Bitwa Roku", a w treści imię, nazwisko i login z kulturalnie.waw.pl.

Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo.

Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--