Uwaga, Uwaga!

Kulturalnie ma dla Was konkurs! Do wygrania książki "Sześć pięter luksusu" Cezarego Łazarewicza. Maile z imieniem nazwiskiem oraz loginem z kulturalnie prosimy słać na adres: ewa@kulturalnie.waw.pl do godziny 15:00 (26.09.13). Wsród zgłoszeń wylosujemy zwycięzców. Powodzenia!


Cezary Łazarewicz

Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich

Wydawnictwo Znak
Liczba stron: 256
„Sześć pięter luksusu” to pasjonująca historia kamiennicy na ul Brackiej 25 w Warszawie, o której mówiła przedwojenna Europa. Kiedyś największy dom towarowy w Europie Środkowej, przez wielu nazywany polskim Harrodsem.
Łazarkiewicz w swej książce zabiera w podróż przez ubiegłe stulecie - od narodzin kapitalizmu, bezprawne odebranie kamiennicy, aż po trwająca do dziś walkę o odzyskanie majątku.


Na początku był niewielki sklepik. Miał pomóc Jabłkowskim podnieść się po spektakularnym bankructwie seniora rodu. Krok po kroku, wspólnymi siłami, udało się stworzyć imperium, w którym skupiło się życie handlowe i towarzyskie przedwojennej stolicy.

Historia imperium Jabłkowskich to opowieść niczym z Lalki Bolesława Prusa. Fascynująca podróż przez ubiegłe stulecie — od narodzin kapitalizmu, przez bezprawne odebranie kamienicy przez komunistów aż po trwającą do dziś walkę o odzyskanie majątku.
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--