New Model Army

Grupa charyzmatycznego Justina Sullivana przyjeżdża do Polski i zagra u nas cztery koncerty.


New Model Army to zespół, który powstał w 1980 roku na fali wciąż popularnego punk rocka. Brzmienie zespołu odznaczało się jednak większą rolą melodii oraz między innymi użyciem instrumentów smyczkowych. Tym, co zawsze charakteryzowało New Model Army, było ich społeczne i polityczne zaangażowanie. Sullivan i spółka z każdą kolejną płytą podkreślali swoje przywiązanie do lewicowych racji. Wspierali klasę robotniczą i stanowczo krytykowali amerykański imperializm. Z tego zresztą powodu w latach 80. zespołowi odmówiono możliwości przyjazdu na trasę do Stanów. Zaangażowany pazur New Model Army nieco stępił się przez lata. Jednak ich ostatnia (wydana w 2009 roku) płyta - Today Is A Good Day na świeżo komentowała początki kryzysu ekonomicznego.

Grupa Justina Sullivana przyjedzie do Polski na cztery koncerty z zamiarem promowania w kraju planowanego na 20 września albumu Between Dog and Wolf. New Model Army grali już u nas kilkukrotnie, między innymi na festiwalu w Jarocinie, rok przed świętowaniem trzydziestej rocznicy powstania zespołu.

New Model ArmyKoncerty New Model Army:

6.10 Gdańsk, B90

8.10 Warszawa, Proxima

9.10 Kraków, Kwadrat

10.10 Wrocław, AlibiŹródło: tixar.pl


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Tixar.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  Internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--