Zapraszamy na premierę III części trylogii o cnotach Urlicha Seidla "Raj: nadzieja"


★ 24.09 wtorek godz. 20.00 "Raj: nadzieja" + DYSKUSJAW dyskusji biorą udział:


★ Jakub Majmurek - filmoznawca po UJ, gdzie ukończył również studia w Instytucie Nauk Politycznych. Interesuje się lacanowską psychoanalizą. Członek Krytyki Politycznej.


★ dr Magda Zena Sadurska - specjalistka w zakresie psychologii komunikacji oraz reżyserka, wykładała w Collegium Civitas, London School of Economics oraz Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie obroniła doktorat, obecnie prowadzi Instytutu Theano (INSTHEA)


★ dr Marek Drogosz – wykładowca SWPS, w pracy naukowej zajmuje się stereotypami, narracjami, tożsamością społeczną, dehumanizacją, modelowaniem procesów poznawczych i społecznych.

Prowadzący:


dr Radosław Filip Muniak – wykładowca SWPS, zajmuje się filozofią sztuki, estetyką i antropologią filozoficzno-kulturową. Interesuje reportażem, filmem, post-kolonializmem, turystami, a także seksualnością człowieka.


Partnerem merytorycznym dyskusji jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.


O filmach:

"Raj: nadzieja" reż. Ulrich Seidl, Austria/Francja/Niemcy 2013, 91 min
Trzynastoletnia Melanie spędza wakacje w austriackich Górach Wechsel na obozie dla otyłych nastolatek. Jej matka Teresa wyjechała do Kenii w poszukiwaniu „beach boysów”, a dewocyjnie wierząca ciotka Anna Maria szerzy katolicyzm chodząc z misją po domach. Pod opieką wytatuowanego trenera i smukłego dietetyka Melanie stara się zrzucić zbędne kilogramy.
http://www.againstgravity.pl/raj-nadzieja/

"Raj: wiara" reż. Ulrich Seidl, Austria/Niemcy/Francja 2012, 120 min
Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc uzdrowić Austrię i ponownie naprowadzić ją na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi, niosąc ludziom dobrą nowinę. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu Anny-Marii powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż – muzułmanin egipskiego pochodzenia. Oboje zmuszeni zostają do ponownego życia razem, co jednak nie kończy się dobrze. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne. Małżeństwo Anny-Marii okazuje się kolejnym etapem jej drogi krzyżowej, ukazując z ogromną siłą niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością.
http://www.againstgravity.pl/raj-wiara/

"Raj: miłość" reż. Ulrich Seidl, Austria/Niemcy/Francja 2012, 120 min
Tytułowy "raj" to okolice nadmorskich kurortów w Kenii, gdzie Europejki w średnim wieku (tzw. "sugar mamas") udają się na poszukiwanie "beach boysów", czyli młodych Afrykańczyków, którzy za pieniądze spełniają ich seksualne fantazje. Dla osamotnionej Teresy, matki dojrzewającej nastoletniej córki, to wymarzone miejsce na huczne spędzenie pięćdziesiątych urodzin. Decyzję podejmuje bez wahania. Zostawia pod opieką córkę i jedzie na wakacje do kenijskiego kurortu z nadzieją na znalezienie miłości i przeżycie seksualnej historii swojego życia.
http://www.againstgravity.pl/raj-milosc/

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jutrzejszy (24 września) pokaz filmu w kinie Luna o 20.00. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując tytuł filmu. Czekamy dziś od 14.00 do 15.30, zwycięzca otrzyma wiadomość przed 16. Powodzenia!:)

Bilety do kupienia w kasie Kina Luna.


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Raj: nadzieja Urlich Seidlredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--