Urlop wielu z nas kojarzy się z beztroskim wylegiwaniem na plaży oraz popijaniem zimnych drinków. Tymczasem wolny od pracy czas można spędzić zupełnie inaczej! Dlaczego nie wykorzystać go na zobaczenie najpiękniejszych zabytków i poznanie innych kultur? Jeśli wydaje Ci się, że wiele do zwiedzania jest tylko w europejskich stolicach bądź w kolebkach starożytnych cywilizacji, jesteś w błędzie! Istnieje sporo miejsc, które zaskakują nas bogactwem swojej kultury np. Teneryfa.

Wycieczka objazdowa – dlaczego warto?

Wycieczki objazdowe ma w swojej ofercie niemal każde biuro podróży Warszawa i inne większe miasta oferują naprawdę wiele możliwości wyjazdów na takie wycieczki. Zazwyczaj są one nieco droższe niż standardowe pobyty, zapewniają jednak szereg atrakcji. Najczęściej podczas takiej wyprawy przemieszczamy się z miejsca na miejsce, nocując w różnych hotelach. Codziennie ruszamy, aby podziwiać inne zabytki, piękne krajobrazy, niepowtarzalne rezerwaty czy słynne muzea. Jedno jest pewne – nie ma szans, abyśmy podczas takiej wycieczki się nudzili! Niektóre biura organizują tego typu wakacje, stworzone specjalnie z myślą o poszczególnych grupach, na przykład dla dzieci, dla narzeczonych, dla starszych osób. Takie dedykowane wyprawy pozwalają lepiej dopasować program atrakcji do możliwości oraz potrzeb turystów.

Z przewodnikiem czy bez?

Zwiedzanie razem z profesjonalnym przewodnikiem ma z pewnością wiele zalet. Przede wszystkim, samemu nie zawsze jesteśmy w stanie dowiedzieć się wszystkiego, co może okazać się istotne. Co więcej, nie zawsze mamy czas, aby samodzielnie zaplanować zwiedzanie – wymaga to przecież wyszukania sporej ilości informacji, przejrzenia planu miasta, sprawdzenia godzin wejść do muzeów czy cen biletów. Prawdziwym skarbem są doświadczeni przewodnicy, dla których praca jest jednocześnie ich życiową pasją – pełne życia historie i zabawne anegdotki pomogą z przyjemnością przyswoić nawet dużą ilość faktów.

Zwiedzanie na własną rękę

Część osób woli zorganizować wycieczkę objazdową na własną rękę. Takie rozwiązanie także ma swoje zalety – nie jesteśmy wówczas od nikogo zależni, zwiedzamy co chcemy i kiedy chcemy, mamy też dowolnie dużo czasu na zrobienie zdjęć bądź kupowanie pamiątek. Pamiętajmy jednak, że taką wyprawę trzeba starannie zaplanować, szczególnie, jeżeli zamierzamy zabrać ze sobą małe dzieci. Warto skorzystać z dobrych przewodników, w których znajdziemy nie tylko zbiór najważniejszych zabytków i ważnych miejsc, lecz także bardziej praktyczne informacje, dotyczące na przykład punktów gastronomicznych.


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--