5 września Greenpeace, Against Gravity i Kulturalna zapraszają na pszczeli wieczór. Najpierw kino, potem koncert, a wszystko wspólnie, żeby pomóc pszczołom i dzikim zapylaczom.

★ godz. 20.00 Kino Atlantic
PREMIERA filmu "Więcej niż miód" reż. Markus Imhoof
Otwarcie akcji "Adoptuj pszczołę" przygotowanej przez Geenpace Polska.


★ godz. 22.00 Cafe Kulturalna
Koncert RITY PAX // Niedźwiedź i Dzikie Zapylacze

Wstęp:
- 20 zł
- 5 zł (z biletem na pokaz 5 września w Kinie Atlantic filmu "Więcej niż miód")
Wpływy z biletów zasilą akcję Greenpeace - "Adoptuj pszczołę".


 

☛ Rita Pax

Zespół RITA PAX tworzą: Paulina Przybysz, Katarzyna Piszek (Brodka, Novika), Piotr Zalewski (Alters, Excessive Machine, Clintwood), Paweł Zalewski (Alters, Excessive Machine, Newest Zealand) oraz Remek Zawadzki (Afro Kolektyw, Excessive Machine, Newest Zealand, Dagadana, Emma Dax).

Przez ostatni rok u Pauliny zebrało się kilka kompozycji. Pisane przy domowym pianinie Legnica, z wykorzystaniem wiolonczeli produkcji radzieckiej, zabawek, szklanek, długopisów i innych przedmiotów codziennego użytku zastosowanych w charakterze instrumentów perkusyjnych nabrały intymnego charakteru i domowego brzmienia. Utwory tworzone są jako swego rodzaju detoks od midi i produkcyjnego podejścia do muzyki.

Do współpracy przy docelowych aranżach, nagraniach i wspólnych koncertów artystka zaprosiła muzyków z którymi dotychczas nigdy nie grała, za to zna ich jeszcze z dzieciństwa. Bracia Zalewscy to koledzy Pauliny z czasów podstawówki, tak zwanej Małej Miodowej. Cała trójka kończyła tę szkołę w klasie wiolonczeli (czego skutki będzie można usłyszeć w w nagraniach i w czasie występów). Z kolei razem z Remkiem i Piotrkiem wokalistka chodziła do szkoły na Bednarskiej, a Remek Z Kasią do podstawówki na Tyszkiewicza. Natomiast dwaj Zalewscy i jeden Zawadzki jako sekcja wspólnie grają od ośmiu lat, a od pięciu tworzą zespół Excessive Machine. "Obcując z ludźmi których pamiętam z dzieciństwa nie potrafię niczego udawać, wiem że pamiętają mnie z czasów kiedy byłam za mała żeby kreować opinię ludzi na swój temat więc mogę się rozluźnić i myślę że ma to też jakiś specyficzny wpływ na poziom naturalności i szczerości zajawki w tym zespole". Takie połączenie charakterów zaowocowało dwoma tygodniami prób w domowej atmosferze, w efekcie których zaaranżowane zostało dziewięć piosenek.

Album został zarejestrowany i zmiksowany przez Jacka Antosika jesienią 2012 w Penguin Records Studio. Ukazał się 18 czerwca 2013 nakładem Chaos Management Group.

Artystom z trudem przychodzi zdefiniowanie gatunku muzycznego zawartego na debiutanckim krążku Rita Pax. Znajdziemy tu trochę beatlesowskich odniesień, oddany jest hołd twórczości Lennona (zaskakująca aranżacja utworu Instant Karma), brzmienia instrumentów klasycznych a nawet dawnych, viola de gamba, vibrafonetta, wspomniane skrzypiące domowe pianino, Rhodes, Wurlitzer, gitary Jolana... Dziewczęce melodie często brudzone radykalnym przesterem nadają specyficzny klimat. Utwory bardziej zaangażowane niż romantyczne. Jak mówi wokalistka: „Przestałam czuć potrzebę egzaltacji w każdej piosence, czuję się jak element który odnajduje się jako umotywowana składowa utworu bardziej niż wokalistka” "

☛ Niedźwiedź i Dzikie Zapylacze...

... czyli pszczele wydanie Niedźwiedzia w Lesie. Już od wielu lat Envee wraz z muzykami grającymi na żywo rozkręca jedną z najlepszych, cyklicznych imprez w Warszawie. Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje, działającej od 2003 roku.
Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka afrykańska, brazylijska, tradycje kubańskie i portorykańskie, aż do nowojorskiego disco i hip–hopu to rytmy wpisujące się w jego swoistą wizytówkę

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie! Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując nazwę zespołu występującego tego wieczoru w Cafe Kulturalna. Czekamy dziś (5 września) od 12.30 do 13.30, zwycięzca otrzyma odpowiedź przed 14.00. Powodzenia!


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--