Warto czytać - ten slogan zapewne słyszeliśmy w naszym życiu już od dzieciństwa, kiedy to w szkole pani od języka polskiego próbowała nas zachęcić/zmusić (niepotrzebne skreślić) do czytania lektur szkolnych. Niestety coraz mniej osób sięga po jakąkolwiek lekturę. Jeśli natomiast nie jest to naszym zmartwieniem, bo sami lubimy czytać książki, a swoją pasją i miłością do nich chcielibyśmy zarazić naszego przyjaciela, który ostatniąksiążkę przeczytał w czasach gimnazjum lub liceum, musimy pamiętać o paru podstawowych kwestiach. Jeśli nie wiecie jakich - przeczytajcie do końca nasz artykuł.

Ciekawie opowiadać o ... czytaniu 

Jeśli sami dużo czytamy, to z odpowiednim zachęceniem naszego przyjaciela nie powinniśmy mieć większego problemu, jeśli o samym procesie czytania opowiemy mu ciekawie i w samych superlatywach, tak, aby zachęcić go na początek do przeczytania krótkich tekstów. Nawet jeśli przeczyta ten artykuł - będzie to udany start. Pamiętajmy, żeby jednak przyjacielowi, który interesuje się sportem, nie podsyłać na starcie książek lub artykułów, które mogłyby go do czytania książek zniechęcić. Warto zatem podsunąć mu "pod nos" ciekawą biografię znanego piłkarza lub artykuł o jego ulubionej drużynie, który znajdziemy choćby w Internecie. Dzięki temu już na początku zobaczy, że czytanie, to bardzo ciekawy i wciągający, a przede wszystkim pożyteczny sposób na spędzanie wolnego czasu. 

Czytanie rozwija i wzbogaca nasze słownictwo 

Jeśli użyjemy chociażby tych dwóch argumentów, nasz przyjaciel raczej nie znajdzie solidnej, merytorycznej wymówki. Dzięki czytaniu ciekawych powieści dla dorosłych nasz znajomy z pewnością wzbogaci zasób swojego słownictwa. Jeśli dodatkowo powiemy mu, że to pomoże w poderwaniu pięknej dziewczyny, przy której zazwyczaj inni faceci tracą głowę 

i nie potrafią wydusić z siebie żadnego słowa - to możemy mieć pewność, że niedługo nie będziemy go mogli od czytania książek odciągnąć. Ponadto już bardzo dawno temu naukowcy udowodnili, że czytanie - nie tylko książek - rozwija nasz umysł oraz ogólną wiedzę o świecie, a także niezwykle korzystnie wpływa na nasz mózg. Od czytania powieści orazartykułów bardzo krótka droga do trudnych tekstów, które w następnej kolejności zaproponujmy naszemu przyjacielowi. Jeśli natomiast zechce zakupić poleconą przez Ciebie lekturę, to najtańsze książki na Nokaut.pl. znajdzie bez większego problemu. Do tego ceny, opinie, recenzje. Wszystko w jednym miejscu! Kto wie, może pewnego dnia zaprosi nas do swojej okazałej prywatnej biblioteki na ciekawą lekturę?


Kategoria: Recenzje książek | Źródło:  BLOG kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  Internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--