„Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”– wspaniała wakacyjna przygoda na wielkim ekranie

Reżyseria: Enrique Gato

Scenariusz: Javier Barreira, Gorka Magallón, Ignasio del Moral, Jordi Gasull, Neil Landau

Kraj i rok produkcji: Hiszpania 2012

Reżyser polskiego dubbingu: Dariusz Błażejewski

Polski dubbing: Piotr Adamczyk (Tedi), Małgorzata Socha (Sara), Cezary Pazura (Fredi), Tomasz Borkowski (Arnoldson), Krzysztof Zakrzewski (Profesor Humbert), Włodzimierz Press (Profesor Lavrof), Jacek Kawalec (Max Mordon), Miriam Aleksandrowicz (Babcia) i Dariusz Błażejewski (Mumia).

 


„Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” 3D to opowieść o niesamowitej przygodzie, która przypadkowo stała się udziałem skromnego budowlańca Tediego Stonesa. Główny bohater od najmłodszych lat marzył, by zostać archeologiem. Od dzieciństwa kolekcjonuje zatem różnorodne, wykopane przez siebie przedmioty z nadzieją, że pewnego dnia znajdzie prawdziwy skarb. Swoje znaleziska konsultuje z profesorem Humbertem. Właśnie dzięki tej znajomości Tedi wyruszy do Ameryki Południowej.

Film powstał  na podstawie komiksu Javiera Barreira i Gorki Magallóna pt. "Tadeo Jones and the secret of Toactlum". W kinowej wersji widoczna jest inspiracja twórców przygodami Indiany Jonesa i Lary Croft. Tedi poznaje w podróży piękną Sarę, przebojową archeolog, córkę profesora Lavrofa. Większą ekipą - wraz z nią, Peruwiańczykiem Fredim, swoim psem Jeffem i niemą papugą „Angry Birdem” Belzonim wyruszają na poszukiwanie zaginionego miasta Inków, które zwie się Paititi. Już u progu przygody okazuje się, że śladem Tediego i jego ekipy podąża czarny charakter Arnoldson, który w pogoni za starożytnymi skarbami, które traktuje wyłącznie jako źródło zysku, nie cofnie się przed niczym. Jednym z jego pierwszych kroków jest porwanie ojca Sary. W tej przygodzie pojawia się również żądny sławy celebryta w świecie naukowców – Max Mordon, narzeczony Sary. Stawka jest wysoka - legenda głosi, że ukryty w mieście Inków złoty bożek obdarzy nieśmiertelnością tego, który ośmieli się go wziąć.

„Tedi i poszukiwacze Zaginionego Miasta” to komedia przygodowa dla całej rodziny. Zabawne sytuacje przeplatają się z momentami grozy. Tajemniczy świat miasta Inków wciąga widzów, a bohaterowie okazują się być interesującymi osobowościami. W tej historii pojawia się również wątek miłosny. Film niesie piękne przesłanie, że największe skarby kryją się wewnątrz każdego z nas i że na żądzy posiadania materialnych skarbów można się nieźle przejechać.

Ewa Balana


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--