„NOCNY MARATON FILMOWY – KINO LUNATYKA”

w Kinie Luna

 

Kino Luna w najbliższy piątek (14 czerwca) inauguruje cykl Nocnych Maratonów Filmowych – Kino Lunatyka! Start o godzinie 22:00, pierwszy wieczór w klimacie „Noir”; czarnych kryminałów, thrillerów ze Szwecji i Czech. Skandynawię reprezentował będzie thriller Lasse Hallstroma „Hipnotyzer”, a Czechy „W cieniu”, film Davida Ondricka, twórcy kultowych „Samotnych”. Tytuł ten zostanie pokazany na tydzień przed premierą kinową, jest to koprodukcja czesko – polska, ze zdjęciami wybitnego operatora Adama Sikory. Znakomity film uhonorowany w Czechach dziewięcioma prestiżowymi nagrodami: „Czeskimi Lwami”, w tym dla Najlepszego Filmu, reżysera, za scenariusz i poza innymi kategoriami również Czeskiego Złotego Lwa otrzymał za zdjęcia Adam Sikora! Początek 22:00, cena biletu jedyne 22zł za dwa filmy!

 


„Hipnotyzer” reż. Lasse Hallstrom

Komisarz Joona Linna próbuje nawiązać kontakt ze świadkiem brutalnego morderstwa, które miało miejsce na przedmieściach Sztokholmu. Świadkiem jest nastoletni syn zamordowanej rodziny, któremu udało się przeżyć masakrę, ale z powodu szoku nie jest w stanie opowiedzieć o tym, co się stało. Jego starsza siostra zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Wszystko wskazuje na to, że ktoś chce zgładzić całą rodzinę. Walcząc z czasem i śledztwem, które utknęło w martwym punkcie, Linna postanawia namówić do współpracy hipnotyzera Erika Marię Barka, by wprowadził chłopca w stan hipnozy i spróbował wydobyć z niego jakiekolwiek informacje o przebiegu tragicznych wydarzeń.  
Scenariusz „Hipnotyzera” powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem, której autorem jest Lars Kepler. Książka została wydana w 2009 roku i w samej tylko Szwecji sprzedała się w ponad sześciuset tysiącach egzemplarzy. Została przetłumaczona na trzydzieści cztery języki i wydana w trzydziestu ośmiu krajach. „Hipnotyzer” jest pierwszą z planowanych ośmiu części serii kryminałów.  

„W cieniu” reż. David Ondřiček

Jest rok 1953. Praga. Stalinowski rząd szykuje największy przekręt w powojennej historii Europy. Wprowadzając reformę monetarną, obrabuje czeskie społeczeństwo. Aby tego dokonać, planuje dwa inne napady: na jubilera i pocztę. Dwa napady, dwoje zabitych. Winą obarcza praską gminę żydowską- to idealny kozioł ofiarny. Służalcza policja ma doprowadzić do pokazowego procesu, tak aby odciągnąć uwagę społeczeństwa od reformy. Śledztwem zajmie się kapitan Hakl (Ivan Trojan), najlepszy detektyw w mieście. Sytuacja zaczyna się jednak komplikować, kiedy Hakl odkrywa niewygodną prawdę. Zostaje odsunięty od sprawy, a jego miejsce, w pracy zajmuje były oficer SS, Zenke (Sebastian Koch). Obaj mają swoje powody, aby doprowadzić do końca tę sprawę. Są to jednak dwa różne zakończenia. Ich decyzje pociągają za sobą ofiary, a stawką jest życie i sprawiedliwość, za którą każdy z nich zapłaci cenę.

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując nazwę kina. Czekamy od dziś (12 czerwca) od północy do jutra do 9.00. Zwycięzcy otrzymają odpowiedzi przed południem. Powodzenia!

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--