8 WYKŁADÓW  NA  NOWE  TYSIĄCLECIE -  (SETNY wykład)

 

Janina Ochojska: pomoc humanitarna – zadania i wyzwania

Uniwersytet Warszawski

Auditorium Maximum

21 maja 2013 r.; godz. 17:00

WSTĘP  WOLNY

 

JM Rektor UW zaprasza na jubileuszowy, SETNY WYKŁAD cyklu 8 Wykładów Na Nowe Tysiąclecie. Prelekcję pt. „Pomoc humanitarna - zadania i wyzwania”, wygłosi Janina Ochojska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych działaczek humanitarnych, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Setny wykład cyklu będzie szczególny nie tylko za sprawą wyjątkowego gościa, ale również wydarzeń, które będą mu towarzyszyć. 21 maja Polska Akcja Humanitarna przeprowadzi w Auditorium Maximum UW zbiórkę pieniężną na pomoc dla ofiar wojny w Syrii, a przed Starą Biblioteką będzie można oglądać wystawę plenerową pt. „Somalia - sytuacja w Rogu Afryki” (od 15 do 22 maja).

 

WSTĘP WOLNY.

 

Janina Ochojska ukończyła astronomię na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Działała w toruńskim NSZZ „Solidarność”. Była współzałożycielką Polskiej Fundacji EquiLibre i inicjatorką pierwszego konwoju z pomocą humanitarną do Sarajewa. W 1994 roku założyła Fundację Polska Akcja Humanitarna. Zorganizowała misję pomocy w Kosowie, potem w Czeczenii, Iraku, Iranie, Libanie, na Sri Lance, w Afganistanie, Sudanie, Darfurze i Autonomii Palestyńskiej. Od momentu powstania Fundacji Janina Ochojska, mimo niepełnosprawności, jeździ na misje, rozwija i promuje PAH. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, z całego świata.

 Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--