Cykl "Oczami kobiet" w Kinie LUNA 

 

"Oczami kobiet" to cykl filmów, który przybliża widzom świat widziany z kobiecej perspektywy. Wszystkie zaprezentowane filmy dotykają tematyki, którą często pomija kino męskie. Kobiety odkrywają przed widzami nowe, nieznane obszary rzeczywistości – ich osobiste, skupione na emocjach kino, stanowi świeży powiew w zdominowanym przez mężczyzn świecie filmu. 

Spotkania prowadzi Andrzej Kawecki, filmoznawca, wielbiciel kina.

Cena biletu : 15 zł, 10 zł z kartą Lunatyka

Przed każdym seansem losowanie nagród!

 

Już 21 maja o 19.00 zapraszamy na „Rusałkę”, reż. Anna Melikyan, groteskowo-baśniową opowieść utrzymaną w duchu „Amelii”, nagrodzoną w Karlowych Warach, Berlinie, Sundance, Soczi. 

Na imię miała Alisa i mieszkała nad morzem. Jej życie było całkiem zwyczajne. Marzyła  
o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze i chodziła do szkoły specjalnej. Kiedy miała 6 lat przestała mówić. Kiedy miała 17 przeprowadziła się do Moskwy, a kiedy miała 18 poznała jego... i zniknęła. W wielkich miastach takie rzeczy zdarzają się cały czas.  
[opis dystrybutora filmu]

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w temacie wpisując nazwę wydarzenia. Czekamy dziś (16 maja) od 12.00 do 13.30, zwycięzcy otrzymają odpowiedź przed 15.00. Powodzenia!


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--