Koncert i premiera płyty „bez Ciebie” Anny Osmakowicz do muzyki Tadeusza Prejznera

  16 marca br. ukazał się album „bez Ciebie” Anny Osmakowicz z kompozycjami Tadeusza Prejznera. Z tej okazji w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbył się uroczysty koncert.

Poprowadził  go red. Marek Gaszyński, który uczcił wydanie płyty poetycko – przedstawił swoją napisana wierszem opowieść o tym, jak doszło do jej powstania. Jako pierwszy na scenie wystąpił Włodzimierz Nahorny, który zagrał na fortepianie kompozycje: „Próżno płakać” swojego autorstwa i „Kajtkową kołysankę”, którą Prejzner skomponował w wersji instrumentalnej i mu zadedykował. Obydwóch muzyków łączyło miasto rodzinne - Radzyń Podlaski i przyjaźń, a Tadeusz Prejzner nazywał Włodzimierza Nahornego po przyjacielsku właśnie Kajtkiem. Po jego solowym występie na scenie pojawiła się Anna Osmakowicz wraz z muzykami i młodym wokalistą Rafałem Błachem, którzy w różnych kombinacjach wykonali wraz z nią kilka utworów znajdujących się na płycie pt. „bez Ciebie”. Byli to m.in.: Wojciech Gogolewski (fortepian), Lech Szprot (saksofon), Mikołaj Nowicki (kontrabas), Bartosz Szablowski (perkusja), Maciej Cugowski (fortepian), Tadeusz Melon (skrzypce), Jacek Karpowicz (harmonijka), Przemysław Kostrzewa (trąbka). Wspólnie udało im się stworzyć magiczną i niepowtarzalną atmosferę koncertu. Licznie przybyła publiczność miała okazję posłuchać różnorodnych utworów: refleksyjnych, melancholijnych, wzruszających, pogodnych i wesołych. W zabawny sposób – w szlafrokach artyści: Anna Osmakowicz i Maciej Cugowski wykonali piosenkę pt. „Żona wirtuoza”. Dla miłośników bluesa szczególnie miłym akcentem wieczoru były dwa utwory: „To było jakby nocą” i „Betty Babilon”. W programie koncertu znalazły się także: „Noc we dwoje”, „Ten, o którego mi chodzi”, „Buffo”, „Ktoś, kto mnie lubi”, „Pod starym mostem” i na zakończenie romantyczna i wzruszająca kompozycja „bez Ciebie już” do tekstu Zuzanny Celmer.

Koncertowi towarzyszyło otwarcie wystawy grafiki Klaudii Abramowicz i Julii Rumianowskiej, której tematem są portrety wybitnych muzyków jazzowych.

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 

 Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--