„I tak warto żyć” - koncert „Raz Dwa Trzy” i „Spitfire” w Stodole

Zespół „Raz Dwa Trzy” wraz z duetem „Spitfire” rozpoczęli w marcu trasę koncertową po dużych polskich miastach. Koncert w Warszawie, w Klubie Stodoła 14 marca br. był jednym z jej punktów. Siedmiu muzyków stworzyło podczas niego niepowtarzalną atmosferę i zaczarowało publiczność.

Oba zespoły  w marcu odbywają tournee po największych polskich miastach, a już w kwietniu wyruszą do USA i Kanady. „Raz Dwa Trzy” gra na scenie muzycznej już dwadzieścia lat i jako grupa o ugruntowanej pozycji zaprasza do współpracy na niej młodsze zespoły. Duet „Spitfire” powołali do życia Tadeusz Kulas i Pierre. Wspólna gra obu zespołów zaowocowała nowymi aranżacjami znanych i lubianych utworów „Raz Dwa Trzy”. „Spitfire” dodał m.in.: nowe dźwięki instrumentów i elektroniczne brzmienie. Podczas koncertu udało się muzykom stworzyć niezwykłą, kameralna atmosferę. Widoczne było skupienie na twarzach słuchaczy. Dźwięki wielu instrumentów, poetyckie teksty, wśród których zaakcentowane zostały tematy wiary, szczęścia i inne -takie, nad którymi człowiek się zastanawia, zadaje sobie wiele pytań, sprawiły, że publiczność zasłuchała się. Efekt ten został wzmocniony grą kolorowych świateł. Muzycy dali długi koncert. Zaśpiewali swoje przeboje m.in.: „Talerzyk”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Tak mówi Pismo”, „Moja dusza się porusza”, „Jutro możemy być szczęśliwi”, „I to tylko wiem”, czy „Nikt nikogo (i tak warto żyć). Duet „Spitfire” zaprezentował też własne kompozycje – zagrali fragment koncertu samodzielnie. Większość utworów skłoniła słuchaczy do refleksji, ale również dostarczyła wielu, pozytywnych wrażeń. Publiczność dała temu wyraz domagając się bisu głośnym tupaniem.

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--