ENEMEF: Noc Oscarowa – 1 marca w Multikinie

ENEMEF: NOC OSCAROWA

 

Tradycyjny przegląd najgłośniejszych filmów mijającego roku, które będą walczyć o najważniejsze wyróżnienie w światowej kinematografii w tym roku odbędzie się  1 marca, czyli kilka dni po uroczystej gali wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 


 

W programie tej nocy znalazły się cztery produkcje, które łącznie otrzymały aż 35 nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej: monumentalny film biograficzny "Lincoln", niezwykły dramat przygodowy "Życie Pi" w 3D, wciągający thriller szpiegowski "Operacja Argo" oraz poruszająca "Miłość".

 

To cztery zupełnie różne obrazy – to co je łączy, to: doskonała fabuła, świetna reżyseria  
i przejmujące kreacje aktorskie, które nikogo nie pozostawią obojętnym. To kino przez duże "K".

 

Prezentowane tej nocy filmy nie tylko zdobyły uznanie Akademii, ale są jednymi  
z najważniejszych produkcji minionego roku. To okazja nie tylko aby nadrobić zaległości, ale także aby jeszcze raz zobaczyć jedne z najlepszych produkcji ostatnich miesięcy.

 

nazwa:

ENEMEF: Noc Oscarowa

 

repertuar:

Lincoln - 12 nominacji do Oscarów

Życie Pi 3D - 11 nominacji do Oscarów

Operacja Argo - 7 nominacji do Oscarów

Miłość - 5 nominacji do Oscarów

 

miasto, kino, data:

ENEMEF: Walentynki odbędzie się 1 marca 2013 r. (piątek) we wszystkich 27 kinach sieci Multikino:

Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań  51, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

 

godzina rozpoczęcia i zakończenia:

rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano

 

cennik biletów

- 25 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy

- 27 zł: cena zniżkowa: z legitymacją  ISIC, ITIC

- 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją  uczniowską lub studencką

- 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

 

rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

bilety w przedsprzedaży można kupić  w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się  12 lutego po 18:00; więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz możliwości rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

 

plan projekcji i kolejność:

kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00.

 

więcej informacji:

pod adresem http://www.enemef.pl

 

ograniczenie wiekowe:

15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą  rodziców

 

informacje o filmach:

 

Lincoln (12 nominacji do Oscarów)

Lincoln, USA 2012, 150'

reżyseria: Steven Spielberg

scenariusz: Tony Kushner

obsada: Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn, Joseph Gordon-Levitt

muzyka: John Williams

 

Najnowszy film Stevena Spielberga to monumentalne, zrealizowane z wielkim rozmachem dzieło, które zachwyca scenografią  i kostiumami, a także doskonałym odwzorowaniem Ameryki lat 60. XIX wieku.

 

Rok 1865, od czterech lat w Ameryce trwa krwawa wojna domowa. Setki tysiące ludzi straciło życie. Prezydent Unii Abraham Lincoln chce wykorzystać pozostały do końca wojny czas na przegłosowanie projektu trzynastej poprawki do konstytucji, mającej całkowicie zlikwidować niewolnictwo. Prezydent rozpoczyna polityczną grę, w której stawką jest przyszłość milionów ludzi.

 

"Lincoln" to przede wszystkim trzy doskonałe kreacje aktorskie: fenomenalnego w roli głównej Daniela Day-Lewisa, a także Sally Field i Tommy'ego Lee Jonesa.

 

Życie Pi 3D (11 nominacji do Oscarów)

Life of Pi 3D, Chiny, USA 2012, 127'

reżyseria: Ang Lee

scenariusz: David Magee

obsada: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain

muzyka: Mychael Danna

 

Ang Lee wykorzystuje technikę 3D z wyczuciem godnym poety dzięki czemu stworzył olśniewająco piękny, tryskający kolorami film. To film, który nie tylko wspaniale się ogląda, ale który dostarcza niesamowitych przeżyć.

 

"Życie Pi" to ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel mieszka wraz z rodziną w Indiach. Jego rodzina postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej łodzi na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego. Chłopak rozpoczyna walkę o przetrwanie.

 

Produkcja Anga Lee to prawdopodobnie jeden z najpiękniej zrealizowanych filmów, jakie kiedykolwiek powstały.

 

Operacja Argo (7 nominacji do Oscarów)

Argo, USA 2012, 120'

reżyseria: Ben Affleck

scenariusz: Chris Terrio

obsada: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman

muzyka: Alexandre Desplat

 

Oparta na faktach "Operacja Argo" to dramat polityczny, komedia charakterów i thriller szpiegowski w jednym. Fascynujący, intensywny i bardzo wciągający film, który opowiada o trudnych kwestiach politycznych, a przy tym jest także doskonałą rozrywką.

 

4 listopada 1979 roku, irańska rewolucja osiąga punkt krytyczny, bojownicy szturmują ambasadę USA w Teheranie, biorąc 52 Amerykanów jako zakładników. Jednak sześciu z nich udaje się uciec i znaleźć schronienie w domu ambasadora Kanady. Ich odnalezienie i zabicie jest tylko kwestią czasu, wiedząc to agent CIA, Tony Mendez wpada na ryzykowny plan wydostania ich z kraju.

 

Ben Affleck dołącza do takich aktorów jak: George Clooney i Clint Eastwood, którzy odnieśli sukces, stając po drugiej stronie kamery.

 

Miłość (5 nominacji do Oscarów)

Amour, Australia, Francja, Niemcy 2012, 127'

reżyseria i scenariusz: Michael Haneke

obsada: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

 

Film Michaela Hanekego, reżysera "Pianistki" i "Białej wstążki", to jedno  
z najpiękniejszych wyznań miłosnych w historii kina. "Miłość" to przejmująco zagrany, niesłychanie poruszający i prawdziwie uniwersalny film, który zadaje wiele istotnych pytań o kondycję współczesnego człowieka.

 

Alexandre i Anne to małżeństwo muzyków z kilkudziesięcioletnim stażem. Choroba Anne stanie się największym testem dla ich miłości. Ich wypielęgnowane przez lata ścieżki codzienności zostaną zaburzone.

 

Emmanuelle Riva jest najstarszą aktorką, która kiedykolwiek otrzymała nominację  
w kategorii aktorka pierwszoplanowa.

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to wydarzenie do Multikin Złote Tarasy, Wola, Ursynów i Targówek. Aby wziąć udział w losowaniu, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość, w temacie wpisując preferowane kino a w treści imię, nazwisko oraz login z naszego portalu. Czekamy dziś (25 lutego) od 18.15 do końca dnia. Zwycięzcy otrzymają odpowiedź do jutra do południa. Uwaga: jedna osoba może przesłać jedno zgłoszenie. Powodzenia!

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--