Sala Kongresowa: The Bootleg Beatles - “And I Love Her

14 lutego 2013 r.

 

Długo musieliśmy czekać żeby The Bootleg Beatles wystąpił w Polsce. Paradoks polega na tym, że zespół powstał w marcu 1980 r., a więc istnieje już 33 lata, czyli dużo dłużej niż ich legendarny pierwowzór! W tym czasie wystąpił ponad 4 000 razy i odbył kilka tras koncertowych na całym świecie, identycznych z trasami prawdziwej czwórki z Liverpoolu. Wszędzie witany był owacyjnie. W 2002 r. wystąpił w Pałacu Buckingham przed królową Elżbietą, z okazji jej złotego jubileuszu. No i wreszcie, w przeciwieństwie Beatlesów, The Bootleg Beatles, dotarł do nas.

Jak żywa jest legenda Beatlesów można było przekonać się w Walentynowy wieczór w Sali Kongresowej, która wypełniła się po brzegi miłośnikami legendarnej czwórki. Ciekawostką jest, że na widowni reprezentowane były wszystkie grupy wiekowe, od szkoły podstawowej, do szacownych emerytów i prawie wszyscy znali na pamięć teksty piosenek i śpiewali razem z artystami!

A ci dali wspaniały show. Publiczność przeżyła deja vu, ponieważ koncert rozpoczął się od wejścia na scenę autentycznych Beatlesów! Oczywiście była to kwestia odpowiedniej charakteryzacji ale również niesamowitego fizycznego podobieństwa artystów do swoich pierwowzorów.  I aż do końca, trwającego ponad dwie godziny występu, artyści śpiewając piosenki w układzie chronologicznym ich powstawania, zmieniali również swój wygląd. Począwszy od kultowych garniturków, fryzur i butów bitelsówek, poprzez okres kolorowych strojów niby mundurów, aż do czasów hippisowskich.

Za każdym razem podobieństwo fizyczne, gestykulacja, sposób poruszania, zachowanie, ale co najważniejsze brzmienie głosów i wykonanie piosenek, było po prostu niesamowite.

Bardzo szybko artyści nawiązali dialog z publicznością  i przez cały czas trwania koncertu, pod sceną tańczyła coraz większa grupa fanek (ale panów też).

 

Obecnie w zespole The Bootleg Beatles występują:

- Adam Hastings (John Lennon) – od  2011 r. - gitara, vocal, keyboards

- Andre Barreau (George Harrison) – od 1980 r. – gitara, vocal

- Hugo Degenhardt (Ringo Starr) – od 2003 r. bębny, perkusja, vocal

- Steve White (Paul McCartney) – od 2012 r. – gitara basowa, vocal, keyboards

Organizatorem pierwszego koncertu The Bootleg Beatles w Polsce była agencja marketingu muzycznego STX JAMBOREE.

 

Tekst + FOTO: Krzysztof Stopczyk

 

 

 

 

 

 


 

 

 


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--