„Hiszpańska Mucha” wkrótce na scenie Teatru Kamienica

„Hiszpańska Mucha” to sztuka Jamesa Lee Astora. W Teatrze Kamienica, w reżyserii Jakuba Przebindowskiego, będzie miała swoją premierę europejską, na której obecność zapowiedział sam autor. Komedia ta zostanie wystawiona na scenie, po obu stronach której znajduje się widownia.

Akcja sztuki rozgrywa się w latach trzydziestych w Londynie. Reżyser teatralny Arthur Spender przygotowuje rewię z udziałem swej życiowej partnerki, gwiazdy teatrów muzycznych Nory Wallins. Chce zarobić na tym przedstawieniu pieniądze, by następnie móc realizować ambitniejszy teatr. Niestety budżet rewii zostaje szybko wyczerpany, a reżyser musi prosić producenta o dalsze finansowanie przedsięwzięcia. Ten stawia jednak trudne do spełnienia warunki.

Tytułowa „Hiszpańska Mucha” to krople na potencję, ze sprzedaży których zyski czerpie biznesmen i producent teatralny Harry Jo. Za sprawą tego specyfiku, który trafia w niepowołane ręce dochodzi do zabawnych perypetii zabarwionych erotycznie. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, coś w rodzaju erotycznej gry.

Głównym tematem sztuki jest dylemat artysty i twórcy, który musi wiele znieść, by wywalczyć sobie niezależność i który uzależniony jest w swej pracy i twórczości od dobrej woli producenta. Scenografia w stylu Art déco, duża liczba barwnych kostiumów charakterystycznych dla lat trzydziestych i jazzowe rytmy przeniosą widzów w czasie i przestrzeni.

Premiera spektaklu będzie miała miejsce 9 lutego br. Kolejne terminy spektakli to 10, 12, 13, 14 tego miesiąca.

Występują: Martyna Kliszewska (Funny), Anna Korcz (Nora Wallis), Dorota Zięciowska (Amanda), Sambor Czarnota (Arhtur Spender) i Piotr Szwedes (Harry Jo)

Kostiumy: Tomasz Ossoliński

Scenografia: Witold Stefaniak

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 Kategoria: Recenzje spektakli | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--