Wielki powrót  prozy nieco zakurzonej a wartościowej i z głębokim przekazem, zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

 


Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, w końcu wyjeżdżają poza Londyn. Wakacje okażą się niesamowitą przygodą za sprawą wykopanego Piaskoludka. Stworek zakopany w piasku na długie lata, po przebudzeniu zaczyna spełniać życzenia. Jedno życzenie na jeden dzień. Co z tego wyniknie? Cała gromadka przeżyje niezapomniane chwile.Przygoda, w której najważniejsza jest przyjaźń, miłość, rodzina oraz lojalność.

 


 

Książka ukazuje się w nowej odświeżonej wersji, z pięknymi rysunkami Marii Orłowskiej-Gabryś utrzymanymi w stylu epoki.

Autorka Edith Nesbit uznawana jest obok Beatrix Potter i Frances Hodgson Burnett za jedną najwybitniejszych pisarek „złotego wieku powieści dla dzieci” w Wielkiej Brytanii. Uważa się ją za twórczynię realistycznej powieści przygodowej dla dzieci.


Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia Kubusia Puchatka.

 

 

Uwaga! Mamy dla Was egzemplarze tej książki! Aby wziąć udział w ich losowaniu, należy wymienić imiona wszystkich bohaterów. Zgłoszenia proszę przysyłać na adres marta@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpisując tytył książki. Czekamy dziś (7 lutego) od 15.00 do końca dnia. Zwycięzcy otrzymają od nas odpowiedź z prośbą o podanie danych do wysyłki. Powodzenia!


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--