V bal charytatywny u Skłodowskiej


Od kilku lat, co roku w Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie odbywają się bale charytatywne, z których dochód przeznaczany jest na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń, opiekującej się dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe. Tegoroczna edycja balu miała miejsce 19 stycznia 2013 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku w to wydarzenie zaangażowały się gwiazdy.


Całkowity dochód z tegorocznego balu przeznaczony będzie na realizację nowego przedsięwzięcia fundacji założonej i prowadzonej przez Małgorzatę i Tomasza Osuchów, którym jest otwarte 7 stycznia 2013 r. Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Oleandrów, gdzie będzie się odbywać specjalistyczna rehabilitacja dla pacjentów z całej Polski ze schorzeniami onkologicznymi, po zabiegach amputacyjnych i wszczepienia endoprotez.

Gospodarzem V balu charytatywnego u Skłodowskiej był Mateusz Damięcki. W programie imprezy znalazły się finały dwóch konkursów szkolnych: rozegranego na scenie „Mam Talent” i fotograficznego: „Piękno otaczającego mnie świata”. W jury pierwszego z nich zasiedli m.in.: Anna Korcz (przewodnicząca), Anna Popek, Anna Samusionek, Tomasz Lubert i Paweł Stasiak. Na scenie wystąpiło kilkunastu wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach kandydatów. Były popisy taneczne, wokalne, zręcznościowe (freestyle basketball, pochodzącej z Chin gry diabolo, footback freestyle) oraz egzotyczny pokaz gry na cytrze. Konkurs zwyciężyła trzynastoletnia Nina Karpińska, która zaśpiewała i zagrała na pianinie utwór Adele pt. "Hometown Glory”. Po konkursie, pomimo krótkotrwałej awarii prądu i ciemności, na scenie wystąpiła żeńska grupa taneczna „Omphalos Tribe”, której tańce są współczesną adaptacją tych etnicznych i plemiennych. Pomiędzy finałami konkursów miała miejsce najważniejsza część balu: licytacja przedmiotów podarowanych przez artystów, sportowców i polityków. Poprowadził ją Szymon Majewski. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się obrazy, piłki nożne z autografami gwiazd futbolu, zaproszenia do hoteli, fotografie, oryginalny plakat do filmu „Rejs” i inne ciekawe przedmioty. Po licytacji rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny. Jury, w składzie: Dominik Dobrowolski, Caroline Anielewska, Irek Kamieniak, Ada Frydman, Przemek Piprek i Katarzyna Romanowska, przyznało główną nagrodę Łucji Wesołowskiej. Następnie na scenie pojawił się Mrozu, który na przekór swemu pseudonimowi artystycznemu rozgrzał młodą publiczność. Był to jeden z trzech koncertów w programie balu. Na początku, po otwarciu imprezy zagrali Red& Spinach, a pod koniec wystąpił zespół Vavamuffin. Kilkugodzinny bal, towarzyszące mu konkursy, koncerty i aukcja charytatywna to dobry pomysł na to jak uczyć młodzież bycia wrażliwym na czyjeś cierpienie i niesienia pomocy z potrzeby serca. Od lat uczniowie, ich rodzice, absolwenci szkoły i nauczyciele współpracują ze sobą w tym właśnie celu. Pomagają im też gwiazdy i sponsorzy.

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--