FERIE ZIMOWE W KINIE PRAHA 28.01 – 8.02Kino Praha wraz z Radiem Bajka, Klauninkowem oraz libańską restauracją Le Cedre zapraszają na specjalnie przygotowane atrakcje dla najmłodszych. Codziennie od 28 stycznia do 8 lutego odbędą się poranne projekcje najnowszych bajek: „Strażnicy marzeń”, „Renifer Niko ratuje brata” oraz premierowo - „Zambezia”. Po seansach, na dzieci czekać będą liczne atrakcje.
Zabawy z Klaunem

W mroźne dni temperatura w Kinie Praha będzie szczególnie wysoka, podczas dwutygodniowych ferii zimowych przygotowaliśmy specjalne animacje i zabawy dla dzieci zorganizowane przez Klauninkowo. Postaci z ulubionych bajek wprowadzą dzieci w zaczarowany świat filmowych marzeń, odbędą się zabawy z chustą animacyjną oraz pokaz sztuczek kuglarskich. W specjalnym kąciku plastycznym bajkowi animatorzy będą malować buzie dzieci, a także organizować mnóstwo zabaw takich jak przeciąganie liny, wyścigi na gumowych osiołkach, wyścigi w workach, wyścigi w podwójnych gaciach, chodzenie na dziecięcych szczudełkach i wiele innych.
 

Warsztaty kulinarne z restauracją Le Cedre

Prawdzimym hitem tegorocznych ferii będzie wspólne gotowanie z szefem kuchni libańskiej restauracji Le Cedre. Najmłodsi poznają tajniki sztuki kulinarnej i przyrządzania egzotycznych potraw. Dowiedzą się między innymi jak powstają najbardziej popularne mezzah (czyli przystawki). Młodzi adepci kulinarni będą mogli z dostępnych  na miejscu produktów sami przygotować potrawy, takie jak: libański Hommous czyli pastę z ciecierzycy, Fatoush - sałatkę arabską oraz oryginalne słodkie Lajali Lebnan. Wspólne ucztowanie z rodzicami z pewnością pozwoli młodym smakoszom cieszyć się nowymi umiejętnościami i wykorzystać je w domowej kuchni.
 

Warsztaty radiowe                           

Przygotowaliśmy również niepowtarzalne warsztaty radiowe z Radiem Bajka – blisko ucha Malucha! Najmłodsi będą mogli poznać podstawowe zagadnienia na temat pracy w radiu, dowiedzą się jak działa aparat mowy, poznają zagadnienia dotyczące techniki mowy i emisji głosu. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Kapinos - logopeda, gospodyni pasm na żywo w Radiu Bajka; autorka i prowadząca codzienny program pt. „Mówmy pięknie”.
 
Zapraszamy również na nasze stałe cykle w weekend: poranki muzyczno – filmowe „Tańcograjki” oraz poranki tetralno – filmowe  z Teatrzykiem Raz-Dwa-Trzyk oraz na wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci, który odbędzie się już 3 lutego.
 
Zapraszamy wszystkie dzieci i ich opiekunów na wyjątkowe ferie w Kinie Praha!

 

 

Program FERII ZIMOWYCH

 

28 stycznia, poniedziałek:

od godz. 10.00 – projekcja bajek „Strażnicy marzeń” lub „Renifer Niko ratuje brata”.

Po seansie zapraszamy na animacje organizowane przez Klauninkowo. W programie zabawy z chustą animacyjną, pokaz sztuczek kuglarskich, kącik plastyczny połączony z malowaniem buziek, zabawy i konkursy.

 

29 stycznia, wtorek:

Od godz. 10.00 – projekcja bajek „Strażnicy marzeń” lub „Renifer Niko ratuje brata”.

Po seansie zapraszamy na warsztaty kulinarne z dziećmi, czyli wspólne gotowanie z szefem kuchni libańskiej restauracji Le Cedre. Dzieci dowiedzą się między innymi jak powstają najbardziej popularne mezzah (czyli przystawki). Młodzi kulinarni koneserzy będą mogli z dostępnych na miejscu produktów sami przygotować potrawy, takie jak Tabbouleh ‒ narodowa sałatka z natki pietruszki czy słodki deser Ousmalieh, a następnie wspólnie z rodzicami zjeść przyrządzone smakołyki.

 

30 stycznia, środa:

Od godz. 10.00 – projekcja bajek „Strażnicy marzeń” lub „Renifer Niko ratuje brata”.

Po zakończeniu bajek zapraszamy na warsztaty radiowe z Radiem Bajka ‒ blisko ucha Malucha! Dzieci poznają podstawowe informacje o pracy w radiu, dowiedzą się  jak działa aparat mowy.

Prowadząca: Aleksandra Kapinos ‒ gospodyni pasm na żywo w Radiu Bajka ‒ blisko ucha Malucha!; autorka i prowadząca codzienny program „Mówmy pięknie”.

 

31 stycznia, czwartek:

Od godz. 10.00 – projekcja bajek „Strażnicy marzeń” lub „Renifer Niko ratuje brata

Po seansie zapraszamy na animacje organizowane przez Klauninkowo. W programie zabawy z chustą animacyjną, pokaz sztuczek kuglarskich, kącik plastyczny połączony z malowaniem buziek, a także zabawy - przeciąganie liny, wyścigi na gumowych osiołkach, wyścigi w workach, wyścigi w podwójnych gaciach, chodzenie na dziecięcych szczudełkach i wiele innych.

 

2 lutego, sobota:

O godz. 10.30 – Poranek muzyczno – filmowy TańcograjkaTrąbkoskrzypce - ni to ptak, ni to ryba - czy to skrzypce? Trąbka chyba!+ projekcje bajek

 

3 lutego,  niedziela:

godz. 10.30 – 11.00 ‒ projekcje ulubionych bajek;

godz. 11.00 –14.00 ‒ muzyczno-taneczna zabawa prowadzona przez bajkowych animatorów i profesjonalnego DJ’a, nauka tańca, gry i konkursy, konkurs na najładniejszy bajkowy kostium, nagrody i niespodzianki. Dla wszystkich dzieci poczęstunek!

 

4 lutego, poniedziałek:

O godz. 10.00 – projekcja bajki „Zambezia” lub Strażnicy marzeń” lub Życie Pi” (wersja z dubbingiem).

Po seansie zapraszamy na animacje organizowane przez Klauninkowo. W programie zabawy z chustą animacyjną, pokaz sztuczek kuglarskich, kącik plastyczny połączony z malowaniem buziek, zabawy i konkursy.

 

5 lutego, wtorek:

O godz. 10.00 – projekcja bajki „Zambezia” lub Strażnicy marzeń” lub Życie Pi” (wersja z dubbingiem).

Po seansie zapraszamy na warsztaty kulinarne z dziećmi czyli wspólne gotowanie z szefem kuchni libańskiej restauracji Le Cedre. Tradycyjną libańską kuchnię charakteryzuje różnorodność i bogactwo smaków. W roli głównej wystąpi cieciorka i inne warzywa. Szef kuchni Le Cedre wspólnie z dziećmi przyrządzi libański Hommous czyli pastę z ciecierzycy, Fatoush - sałatkę arabską oraz oryginalne słodkie Lajali Lebnan.

 

6 lutego, środa:

O godz. 10.00 – projekcja bajki „Zambezia” lub Strażnicy marzeń” lub Życie Pi” (wersja z dubbingiem).

Po seansie zapraszamy na warsztaty radiowe z Radiem Bajka - blisko ucha Malucha! Dzieci poznają podstawowe informacje o pracy w radiu, podstawowe informacje o aparacie mowy, ćwiczenia z elementami emisji głosu i techniki mowy.

Prowadząca : Aleksandra Kapinos ‒ gospodyni pasm na żywo w Radiu Bajka- blisko ucha Malucha!; autorka i prowadząca codzienny program Mówmy pięknie.

 

7 lutego, czwartek:

O godz. 10.00 – projekcja filmów „Zambezia”, Strażnicy marzeń” i Życie Pi” (wersja z dubbingiem).

Po seansie zapraszamy na animacje organizowane przez Klauninkowo. W programie zabawy z chustą animacyjną, pokaz sztuczek kuglarskich, kącik plastyczny połączony z malowaniem buziek, a także zabawy ‒ przeciąganie liny, wyścigi na gumowych osiołkach, wyścigi w workach, wyścigi w podwójnych gaciach, chodzenie na dziecięcych szczudełkach i wiele innych.

 

8 lutego, piątek:

O godz. 10.00 – projekcja bajki „Zambezia”.

Po seansie zapraszamy na animacje organizowane przez Klauninkowo. W programie zabawy i konkursy, pokaz sztuczek kuglarskich, kącik plastyczny połączony z malowaniem buziek, a także ‒ przeciąganie liny, wyścigi na gumowych osiołkach, wyścigi w workach, wyścigi w podwójnych gaciach, chodzenie na dziecięcych szczudełkach i wiele innych.

 

9 lutego, sobota:

godz. 10.30 – Poranek muzyczno – filmowy TańcograjkaTańce i wybryki do klarnetu muzyki. + projekcje bajek

 

10 lutego,  niedziela:

godz. 10.30 – Poranek teatralno – filmowy: Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk: „Zajączek i Małgorzata” + projekcje bajek

 

 

 

CENY BILETÓW:

  • od poniedziałku do piątku  – TYLKO 10zł
  • „TAŃCOGRAJKI” oraz PORANKI TETRALNO-FILMOWE – 15 zł
  • BAL KARNAWAŁOWY –  specjalna cena 25 zł (rodzic + dziecko)

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

 

 KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia do wykorzystania od poniedziałku do piątku 8 lutego. Aby wziąć udział w losowaniu, należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, w temacie wpisując "Ferie Praha". Czekamy dziś (27 stycznia) do 16.00. Zwycięzcy otrzymają odpowiedź. Powodzenia!


 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
ferie Kino Praharedakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--