Obejrzyj w ramach Akademii Filmowej Multikino

„Jesteś Bogiem” z Rahimem i Fokusem!

 

W środę 23 stycznia w ramach Akademii Filmowej Multikino po projekcji filmu „Jesteś Bogiem” odbędzie się spotkanie z Rahimem i Fokusem. Artyści opowiedzą o swojej karierze oraz o zespole „Paktofonika”.

 


 

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", mini album "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach.

 

Podczas najbliższej Akademii Filmowej Multikino zostanie zaprezentowany film „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Miał on swoją premierę 7 maja 2012 roku na festiwalu w Gdyni. Do regularnej dystrybucji kinowej trafił 21 września 2012 i w ciągu trzech tygodni od premiery obejrzało go łącznie 1 151 503 Polaków. „Jesteś Bogiem” to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

 
Poniżej przedstawiamy szczegółowy program projekcji filmowych, po których odbędą się spotkania z Rahimem oraz Fokusem:

Multikino Warszawa Ursynów: środa, 23.01, godz. 12.00 
Multikino Warszawa Złote Tarasy: środa, 23.01, godz. 13.30 

W sprawie uczestnictwa w programie Akademii Filmowej Multikino, prosimy o kontakt ze specjalistami ds. rezerwacji grupowych dostępny na stronie: http://multikino.pl/pl/wszystkie-kina/.

 

Pełny program Akademii Filmowej Multikino można znaleźć na stronie: http://multikino.pl/pl/dlaszkol/akademia-filmowa-multikino-program-semestru-zimowego/

Akademia Filmowa Multikino to całoroczny program edukacji filmowej realizowany od 2007 roku. Co roku w pokazach specjalnie wyselekcjonowanych filmów, wzbogaconych o prelekcje i spotkania z gośćmi, uczestniczy niemal 100 tysięcy widzów w wieku 6-19 lat.

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--