• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  "ASPROMONTE" to pełna nostalgii opowieść o włoskim południu, małej wiosce i ogromnych emocjach w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych występują doskonale znani polskiej publiczności Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”).

  Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50 w Kalabrii, gdzie usytuowany jest masyw górski Aspromonte. Miejsce jest nieprzypadkowe, bowiem sam reżyser Mimmo Calopresti wychował się w niewielkim kalabryjskim miasteczku. W jednym z wywiadów przekonywał, że włoskie południe od zawsze naznaczone było pewną duchowością: „Niebem i piekłem, baśnią i tragedią”. Jego nowy film łączy w sobie wszystkie te elementy.      

  ***

  19 listopada (wtorek), o godzinie 19:00 w kinie Elektronik odbędzie się pokaz filmu. Mamy dla Was zaproszenia! Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, przed wtorkowym południem część osób dostanie na FB powiadomienia o wygranej. Powodzenia!

  czytaj więcej

 • Już 16-17 listopada 2019r. sala zabaw dla dzieci Inca Play w CH Blue City będzie obchodzić swoje 15. urodziny!

  Z tej okazji chcieliby Was wszystkich zaporsić do wspólnej zabawy. Te urodziny są szczególnie ważne, ponieważ sala zabaw będzie działać w słusznym celu. Organizowana będzie akcja charytatywna, gdzie wszyscy będą pomagać dla małego Olinka Jóźwickiego w walce o zdrowie i uśmiech. Centrum rozrywki dla dzieci Inca Play przekaże 1% przychodu z zakupionych biletów nielimitowanych z IV kwartału. Będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy na Sali zabaw, więc każdy będzie mógł dorzucić swoją „cegiełkę” i w ten sposób pomóc w powrocie do zdrowia Olinka. Te urodziny zapoczątkują akcję „kupując-pomagasz”, w której co kwartał sala zabaw będzie przekazywać 1% przychodu z nielimitowanych biletów dla najbardziej potrzebujących. Zachęcamy – pomagajmy!

  Na urodzinach w centrum rozrywki dla dzieci Inca Play oprócz akcji charytatywnej będzie ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Bisz/Radex to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich znakomitych tekstów oraz muzycznego, wykraczającego poza schemat podejścia do bitów.

  Nowy album "Duch oporu" to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

   

            

  Płyta zawiera jedenaście eklektycznych utworów spojonych pieczołowitą produkcją, a ich tematyka krąży wokół problemów współczesności: od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. To ważny głos pokolenia trzydziestolatków o kondycji Polski i świata. Koncert w Hydrozagadce będzie pierwszym wykonaniem na żywo utworów z płyty w Warszawie.

  album promują single:
  "Lascaux" https://www.youtube.com/watch?v=4kSWjFkR-w4
  "Światło wody" https://www.youtube.com/watch?v=6rHrnHa44A8&feature=youtu.be

  Radek Łukasiewicz - oprócz działalności w duecie z Biszem jest ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet


  Przedpremierowy pokaz „1800 gramów” na Ladies Night w Cinema City

  Już 14 listopada odbędzie się ostatnie w tym roku Ladies Night, czyli wyjątkowy wieczór w Cinema City, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań! Tym razem na ekranach zobaczymy przedpremierowo „1800 gramów”. Oprócz filmu czekają konkursy z nagrodami oraz powitalne upominki. Bilety są już dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/ladies-night-1800-gramow/. 

   

  Na ostatnim w tym roku wydarzeniu zaprezentowana zostanie najnowszy komediodramat „1800 gramów” z udziałem znakomitej Magdalena Różczki. Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa, kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Małgorzata Ostrowska z płytą „Na świecie nie ma pustych miejsc” w ramach „Piątków z Nową Muzyką”


  Małgorzata Ostrowska odwiedziła Studio U22 w ramach „Piątków z Nową Muzyką”. Była liderka grupy Lombard, wróciła po 12 latach z nowym longplay’em „Na świecie nie ma pustych miejsc”. Płyta ukaże się na rynku 15 listopada nakładem wydawnictwa Agora. Spotkanie z artystką odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV.

   


   

  Na trzy tygodnie przed oficjalną premierą albumu „Na świecie nie ma pustych miejsc”, Małgorzata Ostrowska była gościem Studio U22. Artystka zaprezentowała swój nowy materiał. Gratką dla fanów będzie fakt, że płyta zostanie wydana z dwiema okładkami do wyboru. Wersja cyfrowa posiadać będzie natomiast bonusowy utwór „Nie jestem cicha”.

  Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je dziennikarz Marcin Kusy. Artystka opowiedziała o najnowszym wydawnictwie: 

  Myślę, że jest to płyta nie do końca szablonowa i ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Najnowszy film Karima Aïnouza powstał na podstawie bestsellerowej powieści „Niewidzialne życie” Marthy Batalhy, przełożonej również na język polski. 

  Film zdobył główną nagrodę na ostatnim festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard, jest również brazylijskim kandydatem do OSCARA. 

  ***

  We wtorek, 5 listopada, o godz. 19:00 w warszawskim kinie Elektronik odbędzie się pokaz filmu.

  Zarówno powieść, jak i film przenoszą nas do Rio de Janeiro lat 50. ubiegłego wieku. Śledząc losy dwóch niepokornych sióstr, widz poznaje galerię barwnych postaci – przedstawicieli podupadłej arystokracji, brazylijskiej klasy średniej i najuboższych mieszkańców Rio. 

  Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Obie są młode, ambitne i wierzą, że świat stoi przed nimi otworem.

  Mimo, że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  WSZECHMOCNI  W SIECI  

  scenariusz i reżyseria Wawrzyniec  Kostrzewski

  Teatr  KAMINICA

  PREMIERA  - 7 października 2019 r.


  Obowiązkowy spektakl w Kamienicy

  Teatr Kamienica domknął tryptyk znakomitych, mądrych i niesłychanie potrzebnych spektakli, poruszających najbardziej aktualne problemy dzieci i młodzieży. Wszystkie są w aktualnym repertuarze teatru. Pierwszym były: „Dzieci z dworca ZOO”. Drugim: „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”. Ich dopełnieniem jest spektakl, którego premiera odbyła się 7 października 2019 r., zatytułowany: „Wszechmocni w sieci” autorstwa i w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Już sam tytuł jasno wskazuje, co jest głównym tematem spektaklu. Tu nie ma zaskoczenia. Ono kryje się gdzie indziej. Przypuszczam, że z wśród osób zasiadających na widowni, mało jest takich, które przygotowane są na to, co ich czeka. 

  Już od kilku lat naukowcy i specjaliści zwracają uwagę, a niektórzy z nich wręcz alarmują, że ludzkość coraz wyraźniej zaczyna dzielić się na część przed i post internetową.   

  Dla ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów - była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”. Właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej zaprezentowała piąty solowy album w warszawskim Studio U22. Płyta „Jak malować ogień” ukaże się na rynku 25 października nakładem wytwórni Kayax. Spotkanie z artystką odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV.

   


  Na cztery dni przed oficjalną premierą albumu „Jak malować ogień”, Natalia Przybysz odwiedziła warszawskie Studio U22. Artystka zaprezentowała nowy materiał, a także opowiedziała o tym unikalnym wydawnictwie. Natalia, wraz w wytwórnią Kayax oraz tłocznią WMfono, stworzyła nośniki fizyczne w ekologicznej wersji. Analog „Jak malować ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów produkcji innych płyt winylowych. Gratką dla fanów będzie fakt, że każdy egzemplarz jest wizualnie inny – kolorystyka płyty jest uzależniona od barwy ścinków, jakich użyto do jej produkcji. To całkowicie pionierska inicjatywa. W przypadku CD ilość ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--